Souhrn z THQ Nordic Digital Showcase 2023

Souhrn z THQ Nordic Digital Showcase 2023

Gothic 1 Remake, nový South Park a Želvy Ninja, české Last Train Home či Alone in the Dark

Zdroj: THQ
11. 8. 2023

Rok se s rokem sešel a společnost THQ Nordic si ještě před Gamescomem uspořádala svou vlastní akci. Na prezentaci THQ Nordic Digital Showcase 2023 společnost lákala už v dubnu, přičemž slibovala, že se hráči mohou těšit na trailery, novinky a další informace týkající se her jako Alone in the Dark, Trine 5: A Clockwork Conspiracy, Outcast : A New Beginning nebo také českou hru Last Train Home, ale mělo dojít i na jistá překvapení. To ostatně nebyl příliš překvapivý slib vzhledem k tomu, kolik toho pod hlavičkou THQ Nordic celkem vzniká. Co si tedy společnost v rámci prezentace připravila a na co se můžeme těšit?

Gothic 1 Remake

Před pár dny byl oznámen příchod původního prvního Gothicu na Nintendo Switch v podobě Gothic Classic, ale nyní konečně nadešel čas, abychom si mohli opět pořádně prohlédnout nadcházející remake. Nový trailer, u něhož vývojáři poznamenávají, že je kompletně zachycen přímo v enginu hry, se nám dostává nejen pohledu, ale rovnou průchodu ikonickým starým táborem. A rovnou se můžeme přesvědčit, že život tam není zrovna žádný med a je potřeba se mít neustále na pozoru… Inu, uvidíte sami. Gothic Remake vyvíjí studio Alkimia Interactive a má namířeno na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series. Datum vydání bohužel v tuto chvíli stále neznáme.

Last Train Home

Český titul Last Train Home jsme dlouho znali jen jako „neoznámenou hru od Ashborne Games“, který se nakonec ve velkém stylu představil velkolepým trailerem v červnu během PC Gaming Show 2023. Od té doby už vývojáři netajnůstkaří a naopak hráče obdarovávají vývojářskými deníčky a novými informacemi, předminulý týden pak dorazil i příběhový trailer. Tentokrát nadešel čas na gameplay, který si můžeme v novém traileru znovu prohlédnout v kombinaci s hranými filmovými sekvencemi. Připomeňme, že Last Train Home je historickou real-time strategií vyprávějící o československých legiích v Rusku a jejich cestě domů. Ve videu můžeme vidět celou řadu střetů a zpracování boje, ale manažerské prvky související se samotným vlakem a vojáky. Vývoj hry jsme bedlivě sledovali ještě před oznámením, proto vás směle odkážeme i na naše dřívější články a videa, v nichž se můžete dočíst řadu dalších informací a zajímavostí.

TMNT: The Last Ronin

Čeká nás i nová hra s oblíbenými želvími hrdiny a zase v trochu jiném duchu. Teenage Mutant Ninja Turtles: The Last Ronin je hrou zpracovávající stejnojmennou komiksovou předlohu (u nás vydanou jako Želvy ninja: Poslední rónin) od autorů želv Kevina Eastmana a Petera Lairda, který napsal Tom Waltz a nakreslili výtvarníci Esau Escorza a Isaac Escorza a Ben Bishop. Titul se představuje krátkým, ovšem značně působivým atmosférickým trailerem, který toho neznalcům předlohy příliš neřekne, ale už na první pohled a poslech lze odtušit, že budeme mít co do činění s temnější a dospělejší látkou. Není to navíc poprvé, co o této hře slyšíme, jelikož se o ní mluvilo již letos v březnu, čemuž jsme se tehdy též věnovali. Na hře pracuje studio Black Forest Games, které pracovalo například na nových Destroy All Humans!, a dočkáme se na PC, PS5 a Xbox Series. V tuto chvíli ovšem nebyla řeč o možném datu vydání.

Alone in the Dark

Reimaginace Alone in the Dark se přibližuje svému vydání a o přítomnosti této hry nebyl na základě předchozího oznámení pochyb. V květnu si hra dokonce vysloužila vlastní malou prezentaci, na níž nás vývojáři z Pieces Interactive zazásobili novými informacemi včetně té o hereckém obsazení. Jak už moc dobře víme, postavy Edwarda Carnbyho a Emily Hartwood v novém Alone in the Dark ztvárňují David Harbour a Jodie Comer, přičemž tentokrát jsme se dočkali dvou krátkých trailerů, jež se soustřeďují samostatně právě na tyto dvě staronové postavy. Alone in the Dark vychází již 25. října na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Hře jsme se pravidelně věnovali, proto se můžete více dočíst v našem archivu.

SOUTH PARK: SNOW DAY!

Tady máme sice léto, ale městečku South Park se schyluje k pořádné koulovačce. O vzniku nové hry ze světa South Parku se mluvilo již dříve a loni ji během showcase dokonce THQ vyloženě naznačovalo, na oznámení a detaily jsme si ovšem museli počkat až doteď. Titul nese název South Park: Snow Day! a jedná se kooperativní 3D akci, která prověří Cartmana a jeho vykutálenou partičku kamarádů ve sněhových bitvách. Hra je určena až pro čtyři hráče, proto se každý může ujmout jedné z postav – kromě Cartmana tedy i Stana, Kylea a Kennyho, zatímco se budou probíjet městečkem a oslavovat den beze školy kvůli sněhu. Hra vyjde příští rok a má namířeno na PC, PlayStation 5, Xbox Series a Nintendo Switch. South Park: Snow Day! vyvíjí studio Question Games, jež má ve svém portfoliu hry The Magic Circle a The Blackout Club.

Titan Quest II

Další velkou zprávou je oznámení pokračování hry Titan Quest od studia Iron Lore Entertainment z roku 2006, která nás zavedla do starověkého Řecka, Egypta a Číny. Titan Quest II pro změnu vyvíjí studio Grimlore Games, jež má na svědomí Spellforce III, a jelikož se za ty roky doba a technologie značně posunuly, poběží hra na Unreal Enginu 5. Oznamovací trailer nám bohužel nenabídl žádný pohled na hratelnost, ale rozhodně dokázal nalákat na návrat do světa Titan Questu. Po boku samotných bohů bude nutné změnit osud a postavit se nejen mytologickým monstrům, ale i samotné Nemesis. Hra nabídne režim pro jednoho hráče, kooperaci i PvP multiplayer. Titan Quest II vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, datum vydání momentálně neznáme.

Outcast – A New Beginning

Pokračování Outcastu se lehce přejmenovalo, neboť už v názvu nenese číslovku 2, a tak jej budeme nadále znát už jen jako Outcast – A New Beginning. Návrat Outcastu po více než dvou dekádách byl oznámen v roce 2021 a fanoušky znalé původní hry z roku 1999 potěšilo, že na ní pracují původní vývojáři ze studia Appeal i společně se skladatelem Lennie Moorem. Nyní jsme se dočkali dalších novinek a nového traileru, který nás uvítal na planetě Adelpha, jíž brázdí náš hrdina Cutter Slade pomocí jetpacku ve snaze ji zachránit a pomoci domorodým Talanům se postavit robotickým vetřelcům. Slade ovšem není jen tak pistolník, jelikož může navázat velice úzký vztah se zdejší přírodou a využít její síly, pokud se o ni postará a více pronikne do celého světa místo toho, aby ho pouze raboval. Outcast – A New Beginning zatím nemá datum vydání, ale má brzy vstoupit do bety. Hra má namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Tempest Rising

Chybí vám Command & Conquer? Pak byste měli věnovat pozornost hře Tempest Rising, na níž pracují studia Slipgate Ironworks a 2B Games a společně s THQ Nordic ji vydává společnost 3D Realms. Tempest Rising bylo oznámeno během loňské prezentace a jedná se o klasickou real-time strategii, jež si vzala inspiraci ve hrách z 90. let a přelomu tisíciletí. Hratelnost sází na stavbu základny a frenetické souboje, příběh je pak zasazen do alternativní moderní historie, v níž spolu bojují tři různorodé frakce o vzácný mimozemský minerál Tempest. Každá z těchto frakcí má jiný styl hry, unikátní jednotky i přednosti. Vývojáři lákali na příběhovou kampaň i multiplayer a pokud vás hra zaujala, už nyní máte možnost ji zkusit na Steamu, kde je možné zažádat o přístup do playtestu, který poběží až do 28. srpna. Datum vydání plné hry zatím nebylo stanoveno.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy

Ukázalo se zde i nové Trine, které vychází už za necelé tři týdny, nemůžeme si tedy stěžovat na nedostatek nových videí lákajících na hru. Vývojáři z Frozenbyte opakovaně připomínají, že jde o návrat ke kořenům série, čemuž není na základě dosavadních informací a ukázek důvod nevěřit, a postupně hráčům představují jednotlivé postavy. Dnes prezentovaný trailer se nicméně soustředil na gaučovou kooperaci, již si mohou hráči užít až ve čtyřech lidech pohromadě a spolupracovat na překonávání překážek či řešení hádanek. Trine 5: A Clockwork Conspiracy vychází 31. srpna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch.

Way of the Hunter

Krátce se mihla i slovenská lovecká hra Way of the Hunter od studia Nine Rocks Games, respektive DLC Tikamoon Plains. Trailer se objevil už během odpoledne, jelikož právě dnes rozšíření, které hráče a lovce bere do Afriky, vyšlo napříč platformami. Více o DLC Tikamoon Plains naleznete v samostatném článku. Way of the Hunter je k dispozici na PC prostřednictvím Steamu, Epicu i GOG, na PlayStationu 5 a Xbox Series.

Space For Sale

Znovu se ukázala rozkošná a hravá budovatelská strategie Space For Sale. V této hře je potřeba na různých a pozoruhodných planetách vybudovat místo k životu, a to klidně i v kooperaci. Klienti žádající bydlení budou pochopitelně nároční, a tak bude nutné se snažit naplnit jejich představy o ideálním domově ve vesmíru. Hráči se vrhnou na těžbu a obstarávání zdrojů a materiálů, kromě toho může dojít i na setkání s tvory, jež planety obývaly předtím. Hra vyjde na PC a datum vydání zatím neznáme, vývojáři z Mirage Game Studios už nicméně spustili možnost se přihlásit do uzavřené bety.

Wreckreation

Znovu se ukázalo i Wreckreation, za nímž stojí Three Fields Entertainment, kde se sešli veteráni se zkušenosti z práce na sériích Burnout a Need for Speed. V novém bláznivém traileru jsme byli svědky postupného stavění vlastních šílených tratí i výběru a úpravy vozidel, a to včetně nepříliš vážně míněného komentáře. Koneckonců zhruba takto nějak by mohlo hraní této vlastnoručně postavené arkádové závodní hry mohlo vypadat, až se k ní dostanou hráči osobně. Zatím však stále nevíme, kdy tomu bude, neboť ani tentokrát nebylo prozrazeno datum vydání. Wreckreation nicméně míří na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru