Vylepšená verze Grim Fandango vypadá skvěle

Vylepšená verze Grim Fandango vypadá skvěle

Komunitní HD verze upgraduje existující oficiální remaster z roku 2015

Zdroj: Hexagon Codes
20. 5. 2024

Oceňovaná adventura Grim Fandango z roku 1998 od LucasArts se už v roce 2015 dočkala oficiálního remasteru od studia Double Fine. Vylepšit jde ale i vylepšenou verzi, a tak přichází na scénu Grim Fandango Remastered HD. Jedná se o modifikaci od fanouška, který si říká Hexagon Codes. Původní assety v rozlišení 640×480 bodů upgraduje na 2560×1920 pixelů. Bez ditheringu a v 32bitové grafice namísto 16bitové. Modifikace také vynucuje VSync

Jen před pár dny vyšla první veřejná verze. V tuto chvíli funguje pouze na Windows s Grim Fandango Remastered ze Steamu. Autor by rád v budoucnu podporoval také verzi z GOGu. Mod podle autora nefunguje korektně ani na Steam Decku. Obraz je stále v rozlišení 4:3, cílem nebylo převést hru do poměru stran 16:9.

Autor modu uvedl, že na svém upgradu pracoval několik měsíců a přemýšlel o něm dokonce několik let. Dal si pauzu od práce a pustil se naplno do této modifikace. Ačkoli říká, že měl jen málo zkušeností, výsledek vypadá opravdu skvěle. Porovnat původní, remasterovanou a novou neoficiální verzi můžete nejlépe na oficiálním webu modu.

Zdroj: Hexagon Codes

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru