Redakce

Vortex je magazín zasvěcený videoherní kultuře, který se specializuje na obsah s přidanou hodnotou. Jde o herní médium nové generace zaměřené na rozhovory, osobnosti, profily, témata, historii a původní materiály, za nímž stojí tým zkušených autorů s bohatou historií a výraznými názory. Vlajkovou lodí Vortexu a současně původním projektem je stejnojmenný vidcast, který vychází od září 2017.

Jiří Bigas

O hrách píšu od roku 2001. Postupně jsem vystřídal několik redakcí včetně Levelu a přibližně na 10 let zakotvil na webu Hrej.cz, kde jsem působil i jako šéfredaktor. Paralelně jsem přitom pracoval pro mainstreamová média, naposledy v Lidových novinách. Se Zdeňkem jsme natočili dva dokumenty věnované hře Kingdom Come: Deliverance. Zajímají mě hry, moderní technologie, film, hudba, literatura, historie a východní Asie.

Články a videa | Twitter

Zdeněk Princ

O hry jsem se začal zajímat v době, kdy jsem vlastnil Commodore PC20 a ptal se rodičů, co přesně je na disketě s nápisem "Die Kurven". Pak už to šlo ráz na ráz a ke hrám jsem v průběhu let přidal všechno, co dělá nerda nerdem. A taky vařím, ano!

Články a videa | Twitter | Twitch

Petr Strecker

Full-time nerd se silným emočním vztahem ke hrám, autům a jídlu!

Články a videa | Twitter

Jan Modrák

V roce 1996 jsem si začal psát nadšenecký web o Quakovi a o dva roky později už jsem psal do Score. Psaní do časáků jsem věnoval kus života: Score jsem vedl přes 10 let, šéfoval jsem i Oficiálnímu PlayStation Magazínu nebo Re-Playi. Ví se o mě, že mám rád střílečky, ale hraju toho mnohem víc a rád pátrám po nezávislých skvostech. Zajímá mě nejen samotné hraní, ale i hry jako kulturní fenomén, jejich vývoj a byznys kolem nich.

Články a videa | Twitter

Kristýna Sulková

Když jsem shledala, že jsou hry ideální pro spojování všech uměleckých odvětví, muselo jít mé nadšení pro teatrologii trochu stranou. Zájem o český herní průmysl v raném dětství odstartoval legendární Vlak, postupem času se přidaly snahy o sbírání her a archivaci herní hudby a dabingu. A samozřejmě i český jazyk sám o sobě mám velice v oblibě.

Články a videa | Twitter

Honza Konfršt

Zapálený hráč, náročný čtenář a obdivovatel kvalitní kinematografie. Jen toho času na všechnu tu legraci by mohlo být více!

Články a videa | Twitter

Tomáš Krajča

Od 90. let a zlaté éry DOSu nadšený hráč především strategických her, řadu let herní novinář v nejrůznějších médiích a v současnosti profesionální trenér badmintonu.

Články a videa | Twitter