Souhrn z THQ Nordic Digital Showcase 2022

Souhrn z THQ Nordic Digital Showcase 2022

Alone in the Dark, Gothic, Jagged Alliance 3, Outcast 2 i slovenský Way of the Hunter

Zdroj: THQ Nordic

Vydavatel THQ Nordic si ještě před vypuknutím letošního Gamescomu přichystal vlastní prezentaci nazvanou THQ Nordic Digital Showcase 2022. Slibovány byly nejen již známé tituly, ale i několik zcela nových, zatím neoznámených. Nicméně jen pár hodin před akcí se navíc objevily první informace z remaku Alone in the Dark… Inu, dočkali jsme se a stejně tak očekávaného remaku prvního Gothicu. Ale co dál?

Alone in the Dark

Ano, je to zde. THQ se hned v úvodu vytasilo s reimaginací Alone in the Dark, který byl dnes vzhledem k únikům očekáván. Hra nás zavede do New Orleans a znovu nám svěří postavy Edwarda Carnbyho a Emily Hartwood. Scénář napsal Mikael Hedberg, jenž stojí například za horory Amnesia nebo SOMA. Hru vyvíjí švédské studio Pieces Interactive. Hra míří na PC, PS5 a Xbox Series.

Gothic 1 Remake

Fanoušci Gothicu mohou jásat, ukázal se i remake tohoto kultovního německého RPG. Nový trailer nás vzal do Starého dolu plného hrůz. Bohužel nemáme žádné bližší informace o tom, kdy by mohl vyjít, přesto je milé vidět něco nového. Připomeňme, že na hře pracuje nové barcelonské studio Alkimia Interactive a zamíří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Nyní však nezbývá než čekat na návrat bezejmenného hrdiny.

Jagged Alliance 3

Znovu se ukázala i tahová strategie Jagged Alliance, jejíž třetí díl byl poprvé odhalen loni po více než 20 letech od poslední hry s číslem v názvu. Nový trailer bohužel nepřichází s ničím, co jsme doposud nevěděli, zatím neznáme ani datum vydání. Už od minulého roku víme, že se opět setkáme se starými známými žoldáky a společně se vydáme do ne zrovna poklidné fiktivní země Grand Chien. Kdy? To se snad brzy dozvíme. Hra je každopádně vyvíjena pro PC.

Destroy All Humans! 2 – Reprobed

Remake Destroy All Humans! 2 s podtitulem Reprobed se rychle blíží svému vydání, k němuž dojde již 30. srpna na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X|S, není tedy divu, že se hra předvedla v novém a značně chaotickém traileru. Cryptovi budou totiž v cestě nad zotročením lidstva stát další mimozemšťané, kteří se rozhodně nedají jen tak.

Outcast 2 – A New Beginning

Cutter Slade vyrazí v Outcast 2 – A New Beginning znovu do akce. Na jeho i vašich bedrech přitom nespočívá nic menšího než osud celého světa. Čeká na nás dechberoucí prostředí planety Adelpha, průzkum i rychlé souboje v akční adventuře, která navazuje na populární klasiku z roku 1999. Na pokračování dokonce pracují někteří autoři originálu a lákají nás zejména na pestré možnosti pohybu a nejrůznější speciální akrobatické dovednosti. Díky všemožným modulům si zase můžeme upravit svou osobní zbraň a v nelineárním světě máme mít svobodu také co do přístupu. Titul míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Way of the Hunter

Na dnešní prezentaci THQ Nordic se samozřejmě objevila i žhavá novinka od Nine Rocks Games – lovecká hra Way of the Hunter. Vydání je naplánované na příští úterý, a tak vývojáři využili příležitost dát o titulu vědět dalším hráčům. Trailer neprezentuje vysloveně nic nového, vývojáři ostatně byli v uplynulých týdnech hodně pilní a vyšly první recenze, přesto je příjemné sledovat „domácí“ hru na podobné akci a radovat se z lokálního úspěchu. Way of the Hunter bude 16. srpna dostupný na PC i konzolích.

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

Jste připraveny, děti? Ani nové SpongeBobovo dobrodružství není novinkou, neboť titul SpongeBob Squarepants: The Cosmic Shake byl představen již před rokem, nyní však máme poprvé možnost se podívat, jakže se to vlastně bude hrát. V podstatě se jedná o nástupce předchozí SpongeBobovy hry Battle For Bikini Bottom, čili mnozí budou jako doma, objeví se však i řada novinek a celkem navštívíme sedm různých světů. Datum vydání ovšem oznámeno nebylo, dočkáme se jí ovšem nejen na PC a konzolích PlayStation a Xbox staré i nové generace, ale i na Switchi.

AEW: Fight Forever

Společnost THQ Nordic se spojila s All Elite Wrestling a japonskými vývojáři ze studia Yuke’s, kteří se specializují na wrestlingové hry. Hra má vycházet z nostalgických arkádovek a láká na spoustu bojovníků, různé zápasové módy, robustní kariéru, bohaté možnosti customizace i víc než 40 zbraní, které vám budou k dispozici. Dojde také na nejrůznější bláznivé minihry. Samozřejmostí je podpora on-line multiplayeru nebo pravidelné výzvy. AEW: Fight Forever míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Wreckreation

Wreckreation představuje arkádové závodění v otevřeném světě, navíc s obrovskými možnostmi vlastních úprav tratí. Za hrou stojí studio Three Fields Entertainment, v němž se sešli veteráni závodních sérií Burnout a Need for Speed. Hráči budou moci navrhovat tratě plné zákrut, smyček, nejrůznějších překážek nebo skoků. Hra zamíří na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X|S.

The Valiant

The Valiant od vývojářů z Kite Games je hrou, o které už nějaký čas víme. Během THQ Nordic Showcase jsme mohli sledovat nové video s mnoha záběry přímo z hraní. Jak zaznělo během večera, The Valiant chce nabídnout čerstvý pohled na real-time strategie, ať už díky designu jednotek, nebo příklonem ke kooperaci. Také zasazení působí lákavě – pátá křižácká výprava, mnoho nepřátel, pravděpodobně i nadpřirozené efekty a poměrně líbivá grafika. Ačkoliv jsme možná od The Valiant čekali více, v ranku ryze akčních strategií by hra mohla uspět. Vychází „už brzy“ a stále platí, že pouze na PC.

Tempest Rising

Tempest Rising je klasická real-time strategie inspirovaná klasikami 90. let a přelomu tisíciletí, která sází na stavbu základny i frenetické souboje. Zasazená je do alternativní moderní historie, v níž spolu bojují tři různorodé frakce o vzácný mimozemský minerál Tempest. Každá má přitom jiný styl hry, unikátní jednotky i přednosti. V tomto světe eskalovala kubánská krize a propukla třetí světová válka. Vývojáři slibují epickou příběhovou kampaň i napínavý multiplayer. Hru vyvíjí dánská firma Slipgate Ironworks a míří na PC. Bude možné si ji vyzkoušet už na Gamescomu. S THQ Nordic ji vydává společnost 3D Realms.

Knights of Honor II: Sovereign

Během večera se připoměla také fanoušky s nadějí vyhlížená strategie Knights of Honor II: Sovereign, která se sice opět nedočkala pevného data vydání, ale mohli jsme alespoň sledovat další a další úryvky z vlastního hraní. Našince mohlo potěšit několikeré zaměření na území naší země – Bohemii – včetně velké expanze v závěru traileru. Mezi začátkem a koncem ale byly k vidění velké real-time bitvy, tahová strategická část, spoustu obrazovek s nastavením diplomacie, vzájemných vztahů s ostatními královstvími a dalšími středověkými nezbytnostmi, díky kterým se – doufejme – Knights of Honor II bude moci postavit po bok skvělých Crusader Kings III. Vývojáři samozřejmě nezapomněli ani na multiplayer, byť mu ve videu věnovali jen minimum času a na další záběry budeme muset čekat. Knights of Honor II: Sovereign zatím míří pouze na PC.

Space for Sale

Budujete rádi? A máte rádi vesmír a neznámé planety? Pak se vám možná bude líbit Space for Sale. V této hře budete doslova nabízet místo ve vesmíru zájemcům o bydlení. Na různých a pozoruhodných planetách budete mít za úkol vybudovat místo k životu, a to klidně i v kooperaci. Vaši klienti budou pochopitelně nároční, a tak se budete muset snažit, abyste naplnili jejich představy o ideálním domově ve vesmíru. Proto bude potřeba se vrhnout i na těžbu a obstarávání zdrojů a materiálů, kromě toho může dojít i na setkání s tvory, jež planety obývaly před vámi. Hra vyjde na PC, ale je zatím dle vývojářů z Mirage Game Studios ve fázi pre-alpha, tudíž si na ni budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Stuntfest – World Tour

Trochu závody, trochu auta a trochu extrémní a adrenalinové sporty – to je v kostce Stuntfest – World Tour. Tahle hra nabízí od každého něco a připomíná FlatOut, Riders Republic i Destruction AllStars. Navíc můžete novinku sami zkusit a nezůstat jen u sledování nové upoutávky. Tento víkend se totiž koná beta na Steamu, kde lze už teď zažádat o přístup.

 

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Další články
Nahoru