Vzniká další hra ze světa South Parku

Vzniká další hra ze světa South Parku

Má jít o 3D záležitost, kterou nebude vyvíjet Ubisoft. Nemusí se ani odehrávat v South Parku

Zdroj: Ubisoft
9. 8. 2021

Popularita kresleného seriálu South Park rozhodně nepohasíná a jeho autoři Matt Stone a Trey Parker budou mít v nadcházejících letech plné ruce práce. Se společností ViacomCBS totiž podepsali nové partnerství, jehož součástí je masivní investice přes 900 milionů dolarů, které budou moci autoři South Parku čerpat v průběhu šesti let. Jak podotýká Bloomberg, jde o jednu z největších investic v televizní historii, a jak pravděpodobně chápete, nebude se týkat pouze výroby dalších řad o Ericovi, Kyleovi, Stanovi a Kennym. Už minulý čtvrtek vyšlo najevo, že vedle seriálu vzniknou také filmové spinoffy pro streamovací platformu Paramount+, dokumentární série a v neposlední řadě také videohra, která nás po úspěchu South Park: The Stick of Truth a neméně vydařeném pokračování The Fractured But Whole velmi zajímá. Jak ovšem uvádí další informace, Ubisoft s novou hrou už zřejmě nebude mít nic společného.

Pokud jste oba zmiňované tituly hráli, pak nám pravděpodobně dáte za pravdu, že šlo o velmi povedená RPG, která mohla hráče překvapit svou hloubkou a propracovaností schovanou za přidrzlým kabátkem South Parku. Vývojáři z Obsidianu, resp. Ubisoftu San Fracisco, potěšili hráče skvělým příběhem, tím nejvěrnějším vizuálním zpracováním, kterého se snad v rámci adaptací můžeme dočkat a také spoustou novinek, jako je kompletně zpracovaný South Park, který musí dávat smysl i pro účely videohry. Jenže novinka na odkaz těchto RPG s největší pravděpodobností vůbec nenaváže, už jen proto, že se má jednat o 3D záležitost. Autoři, ani dosavadní tiskové zprávy nezmiňují žádné další detaily, začíná však být zřejmé, že nový herní South Park bude něco jiného. Důležité také je, že by hra měla vzniknout in-house, tedy přímo v Important Studios, což je subjekt, který si autoři South Parku založili v roce 2013.

Původní ideou pro The Stick of Truth byla hra v duchu Skyrimu, tak, kdo ví, třeba se dočkáme v tomto případě.

Zajímavá je rovněž poznámka, že by se měla hra odehrávat ve světě South Parku, což s odkazem na filmové spinoffy může klidně znamenat, že ústředními hrdiny nebudou protagonisté seriálu. Vzhledem k tomu, že se šušká o rozšiřujícím se univerzu, může dojít na představení úplně nových postav a vzhledem k tomu, že na hře nebude pracovat žádné renomované studio, může jí být i něco menšího. „Děláme, cokoliv chceme, a oni nás v tom podporují. V tomhle ohledu jsme nejšťastnější chlápci v televizním prostředí,“ řekl ostatně Stone a dveře možností pro chystanou hru nechal dokořán. Můžeme však připomenout rozhovor s autory z roku 2014, který publikoval list New York Times a ve kterém zaznělo, že původní ideou pro The Stick of Truth byla hra v duchu Skyrimu. Pak se ale myšlenka projevila jako příliš ambiciózní, navíc došlo ke krachu THQ, které mělo hru vydávat a první, co udělal Ubisoft po podepsání nové vydavatelské smlouvy, bylo odložení hry a pokrácení nápadů kvůli tomu, že by hra byla mnohem dražší a trvala by vyrobit ještě několik let. Tak, kdo ví, třeba se dočkáme v tomto případě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru