Black Myth: Wukong, Game Science, Black Myth: Wukong se připomíná novým videem

Black Myth: Wukong se připomíná novým videem

Srpnové vydání se přibližuje. Podívejte se na další uhrančivé souboje v soulslike duchu

Zdroj: Game Science
20. 5. 2024
Název: Black Myth: Wukong Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
20. 8. 2024
2024 (Xbox Series S | X)

Už je tomu přes rok, kdy jsme naposledy psali o velmi ambiciózní a po všech stránkách nadějné soulslike akci Black Myth: Wukong od čínských vývojářů ze studia Game Science. Zajíc v grotesce tehdy odhalil datum vydání, které se po letech čekání povážlivě přiblížilo – dočkáme se přesně za tři měsíce, tedy 20. srpna. A patrně u té příležitosti se vývojáři rozhodli prostřednictvím bezmála 2minutového videa připomenout, na čem vlastně pracují a proč jste se na Black Myth: Wukong možná začali v roce 2020 těšit i vy.

Nemá zřejmě smysl připomínat, že Black Myth: Wukong je soulslike akcí insipirovanou klasickým čínským románem Putování na západ, u nás známým též jako Opičí král. Právě tato postava bude hlavním protagonistou hry, která se rozhodla využít pravidla žánru soulslike a skloubit je s technologickými možnostmi Unreal Enginu 5. Nad tím vším pak stojí fascinující estetika a detailní grafické provedení, které nás zaujalo už před čtyřmi lety a na které poukazují hráči i pod nejnovějším trailerem.

Ten se znovu zaměřuje na boj, a pokud mě mysl neklame, představuje i několik dosud neviděných bossů, aby však naznačil i něco málo z příběhové části. Vytušit se toho nedá příliš, ale vše vypadá velmi dobře a za tři měsíce by mohli fanoušci soulslike her mít důvod k radosti. Samozřejmě, z videí nelze kvalifikovaně odhadnout, jak se bude titul hrát a zda v tomto ohledu obstojí ve stále se zvětšující konkurenci ostatních podobných her, našlápnuto ale má Wukong velmi dobře. Připomínáme, že 20. srpna bude hra k dispozici jak pro PC, tak pro konzole Xbox Series a PlayStation 5. Díky spolupráci se společností Nvidia budou pak moci hráči na PC využít nejnovější verzi upscaleru DLSS včetně pokročilé funkce ray reconstruction.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru