Souhrn z akce THQ Nordic 10th Anniversary Showcase

Souhrn z akce THQ Nordic 10th Anniversary Showcase

Jagged Alliance 3, Outcast 2, remake Destroy All Humans! 2 i SpongeBob SquarePants

Zdroj: THQ Nordic

Společnost THQ Nordic si na dnešní večer přichystala svou vůbec první digitální show v podání Geoffa Keighleyho. To nejzajímavější z akce věnované desátému výročí společnosti si můžete projít prostřednictvím našeho tradičního textového souhrnu.

Jagged Alliance 3

Přání mnoha fanoušků byla konečně vyslyšena, neboť se mezi dnes oznámenými pokračováními objevilo i Jagged Alliance 3. A představilo se vskutku ve velkém stylu, je tedy dost možné, že tohle je konečně ta hra, na kterou příznivci legendární devadesátkové tahovky roky čekali. Tentokrát zavítáme do chaosem zmítané země Grand Chien, v níž se vlády ujala polovojenská jednotka, již se říká Legie. A to samozřejmě nelze ponechat jen tak. Promyšlené tahové souboje se pojí se zabíráním území, taktizováním a zkoumáním světa, ale třeba i výcviku dalších jednotek a zakládání oddílů, jak jsou veteráni série zvyklí, nebude chybět ani kooperace.. Přítomny budou navíc RPG prvky v podobě perků, vylepšování jednotek a přizpůsobování arzenálu. Za hrou stojí tvůrci z Haemimont Games a vyjde na PC.

Outcast 2

Outcast se po více než dvou dekádách po remaku vrací s pokračováním. To nese název Outcast 2 – A New Beginning nás zavede do úchvatného světa Adelpha plného možností, v němž se musí náš hrdina Cutter Slade vydat na misi za záchranou planety. Zahrát si jej budeme moci na PC a konzolích nové generace, datum vydání však zatím nebylo ani naznačeno. Druhý Outcast by měl být v dobrých rukou, neboť se v novém týmu nachází hned několik původních tvůrců, fanoušky určitě potěší, že se vrací i skladatel Lennie Moore.

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

SpongeBob a Patrick se vrací a my se spolu s nimi vypravíme hned do sedmi různorodých světů v nové hře, která míří na PC, PS4, Xbox One i Switch. Narazíme na rytíře, kovboje, piráty a také prehistorické šneky a samozřejmě rovněž na všechny staré známé z populárního seriálu, jimž propůjčí hlas jejich původní dabéři.

MX vs ATV Legends

Autoři MX vs ATV Legends slibují dosud nejpokročilejší kariéru, kde bude na našich rozhodnutích skutečně záležet, nová masivní prostředí a třeba také často opomíjený split-screen multiplayer pro dva hráče. On-line se můžete utkat až v šestnácti lidech. Upravit pochopitelně půjde vlastního jezdce i jednotlivé stroje od předních výrobců. Spatřili jsme opět pre-alfa záběry ze hry. Na titulu dělá studio Rainbow. Hra míří na PC i staré a nové konzole.

Destroy All Humans! 2 Reprobed

Akci podle očekávání zahájilo oficiální oznámení nedávno uniklého remaku Destroy All Humans! 2. Vrátíme se s Cryptem do šedesátých let. Spatřili jsme hned dvě upoutávky i první pre-alfa záběry. Stejně jako na prvním dílu na remaku pracuje studio Black Forest Games. Destroy All Humans! 2 vyšlo původně v roce 2006 a vytvořil jej tým Pandemic Studios stejně jako jedničku. Dál už se nicméně na sérii nepodílel. Původní hra pro PS2 a Xbox sbírala velmi slušné známky. Novinka míří na PC a nové konzole. Více podrobností najdete v našem starším článku.

ELEX II

Znovu se též ukázalo velice očekávané a vyhlížené RPG Elex II. Druhý díl nástupce série Gothic a Risen, jehož první díl vyšel v roce 2017, má namířeno na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S|X a Xbox One. Dnes představený příběhový trailer ukazuje navrátivšího se Jaxe, který se snaží přesvědčit a sjednotit svobodný lid Magalanu kvůli hrozící hrozbě, a potvrzuje, že se hra bude držet estetiky původní hry a bude kombinovat magii, střelné zbraně či zbraně pro boj na blízko. Je jisté, že se můžeme opět těšit na epický postapokalyptický sci-fi epos a kvalitní spletitý příběh, jak už je u tvůrců z Piranha Bytes zvykem. Zatím ovšem není známo, když přesně to bude.

Expeditions: Rome

Série Expeditions už před časem odhalila svůj další přírůstek s podtitulem Rome, dnešní prezentace byla tedy ideálním způsobem, jak hráčům více přiblížit nejen hru samotnou, ale i pozadí jejího vývoje. Tvůrci se podělili o ukázky gameplaye a probrali soubojový systém, rozhodování a jeho následky a samozřejmě i Řím jako takový, jenž je plný politikaření a intrik. To vše má vliv na postup hrou a je na hráči, jak své vlastní hraní uchopí. Ačkoli byl vhled do vývoje poměrně detailní a postupně se zaměřil na všechny jeho složky, tvůrci ještě nemají hotovo a datum vydání nebylo upřesněno, stále však platí, že by hru rádi stihli vydat do konce letošního roku.

SuperPower 3

Jste přesvědčeni, že dokážete vládnou světu lépe než skuteční představitelé dnešních mocností? Pak je tato hra právě pro vás. Je to geopolitická grand strategie zasazená do současnosti, v níž musíte vést vybraný národ ke světové nadvládě. Můžete tak třeba z Velké Británie znovu učinit impérium, lákají vývojáři. Na povel máte hospodářství, politiku, diplomacii i armádu. Má se jednat o nejpokročilejší geopolitickou simulaci se 194 zastoupenými zeměmi, za které lze hrát. Autoři se přitom opírají o reálná data, říkají. Titul nabídne také scénáře na základě skutečných událostí a podporu modifikací. Hrát lze s přáteli i proti nim. SuperPower 3 míří na PC a na titulu pracuje studio GolemLabs.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru