Příchod Call of Duty do Game Passu může mít háček

Příchod Call of Duty do Game Passu může mít háček

Známí insideři „potvrzují“ možné zdražení celé služby nebo zavedení dalšího stupně

Zdroj: Activision
19. 5. 2024

V pátek večer přišel list The Wall Street Journal se zákulisní informací, že Microsoft chystá skutečně uvést letošní Call of Duty do nabídky služby Game Pass. Ačkoliv se obecně k celé situaci pokračujícího plánu, nabízet předplatitelům služby všechny hry od Microsoftu v den jejich vydání, zmínila v uplynulých dnech prezidentka Xboxu Sarah Bond, stále panovaly obavy, jestli Microsoft přeci jen strategii nezmění, případně od kdy začne přistupovat tímto způsobem i k portfoliu chystaných her od Activisionu. A i když WSJ tyto obavy částečně rozptýlil, v těsném sledu za těmito informacemi začali někteří známí insideři naznačovat, že se to nakonec neobjede bez jistých opatření.

Tím je na mysli v zákulisí probíraná eventualita, že Microsoft buďto plošně zdraží předplatné Game Passu, případně zavede další stupeň, což by ovšem znamenalo nutnost znovu pozměnit nabídku a pro levnější stupně předplatného je omezit. Tedy stejně, jako když bylo uvedeno předplatné Xbox Game Pass Core s pouhými 36 hrami. Je samozřejmě nutné vnímat následující informace jako neoficiální a podložené maximálně reputací daných insiderů, přístup k vydávání her se však v Microsoftu aktuálně skutečně mění a s poznámkami, že Game Pass nakonec opravdu není udržitelnou službou, bychom se zvýšení cen či pozměněné nabídky nedivili.

Jednotlivé výroky shromáždil magazín WCCF Tech, a odkazuje se na známé insidery, které i my v našem zpravodajství často citujeme právě s přihlédnutím k tomu, jak přesní ve svých tipech bývají. Jako první o budoucích změnách promluvil na fóru Resetera insider známý pod přezdívkou Shinobi. Odpovídal na poznámku uživatele biglo25, který ve své hlavě spojuje uvedení Call of Duty do Game Passu jako důležitý bod marketingu celé služby s očekávaným přílivem nových předplatitelů. Shinobi pouze souhlasně odpověděl, že změny se určitě chystají. Další, kdo mluvil o změnách – a nyní již specificky ve smyslu nových úrovní předplatného – byl insider eXtas1s, který občas publikuje své články na stránkách magazínu Exputer. Ve svém tweetu uvedl, že si je změnami v předplatném jistý a věří, že se Microsoft již brzy ozve s detaily.

Dále je tu vyjádření insidera s přezdívkou NateTheDrake, který opět na fóru Resetera potvrdil výše uvedené: „Změny přichází jak ve smyslu ceny, tak jednotlivých stupňů [předplatného].“ Nikdo z insiderů není v tuto chvíli konkrétní, ale zdá se, že všichni se patrně z obdobného zdroje dozvěděli to stejné a na nejrůznějších koutech internetu o tom své sledující informují. Je samozřejmě ale nutné mít stále na paměti, že speciálně v těchto dnech se může situace v Microsoftu neustále překotně vyvíjet v reakci na přijetí některých nedávno oznámených záležitostí.

Nejvíce pohledem na Game Pass a jeho budoucnost otřáslo nedávné uzavření čtyř studií Microsoftu, včetně Arkane Austin a Tango Gameworks. Nešťastné byly rovněž výroky Matta Bootyho, který na jednu stranu chválil Hi-Fi Rush a naznačoval, že právě takové hry by měl Microsoft ve větší míře přinášet, ale to vše až poté, kdy byli autoři z Tango Gameworks rozpuštěni. Nejasnosti do budoucnosti vydávání her od Microsoftu pak přináší i zákulisní zvěsti o tom, že už neexistuje žádná hranice při výběru původně exkluzivních titulů z Xboxu pro vydání na jiných platformách. Nezbývá tedy než počkat, s čím lidé kolem Phila Spencera přijdou a nakolik se celý herní byznys Microsoftu v nadcházejících měsících a letech změní. Jednu z prvních velkých příležitostí bude mít Xbox během své červnové herní showcase, není však vyloučeno, že obchodní záležitosti bude vedení herní divize komunikovat i jinak, jako se už v minulosti ostatně několikrát stalo.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru