Red Dead Redemption, Rockstar Games, Red Dead Redemption oznámeno pro PS4 a Switch

Red Dead Redemption oznámeno pro PS4 a Switch

Je to oficiální, remaster se ovšem v tuto chvíli nekoná. Port vyjde už v průběhu srpna

Název: Red Dead Redemption Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
17. 8. 2023 (Switch, PlayStation 4)

Po mnoha a mnoha spekulacích konečně došlo na vytoužené oficiální oznámení nového vydání prvního Red Dead Redemption, které původně vyšlo v roce 2010 na PlayStation 3 a Xbox 360. Řada hráčů ovšem bude zklamaná, jelikož se nejedná o remaster natožpak remake, ale pouhý port, který dorazí na PlayStation 4 a Nintendo Switch, hráči na PC zůstali vynecháni i tentokrát. Na portu pracují v Double Eleven Studios a dočkáme se jej už 17. srpna, jak před malou chvílí oznámil Rockstar.

„17. srpna poprvé dorazí milovaný westernový zážitek Red Dead Redemption a jeho hororový doplněk Undead Nightmare na Nintendu Switch a moderních systémech PlayStation,“ hlásá Rockstar ve svém oznámení. Na PlayStationu 5 bude titul dostupný skrze zpětnou kompatibilitu, o verzích pro Xbox, kde lze na druhou stranu už nyní využít zpětné kompatibility, a především pak PC, kde hra dosud nebyla oficiálně dostupná, se v tuto chvíli nijak nezmínil. Zmínka zatím nepadla ani o multiplayeru, dá se tedy předpokládat, že ani na ten nedojde. Na PlayStation 4 i Switch hra každopádně vyjde i ve fyzické podobě, a to 13. října. Hra bude k zakoupení za 49,99 dolarů na PlayStation Store a Nintendo eShop, kde se už objevila i cena 1249 korun. Cena fyzických kopií zatím není známa.

O next-gen verzi s vyšším rozlišení nebo fps či jiném výrazném vylepšení původní hry tak bohužel můžeme snít nadále, ale pomineme-li přidání rozšíření Undead Nightmare se zombie, které bylo součástí GOTY edice, Rockstar se rozhodl hru alespoň doplnit o několik jazyků lokalizace navíc, ovšem češtinu bychom mezi nimi poměrně nepřekvapivě nadále hledali marně. Už se nicméně objevily i první snímky zachycené na PlayStationu 4, z nichž se zdá, že přece jen došlo k drobným změnám k lepšímu v případě textur a LOD. Hráči budou ovšem i nadále nuceni se ke hře dostat neoficiální cestou, což je 13 let po vydání hry vzhledem k poptávce po této verzi nanejvýš prapodivné. Hodí se připomenout, že Red Dead Redemption 2 dorazilo na PC v roce 2019, a proto by dávalo smysl, aby se mohli s předcházejícím titulem seznámit i tamní hráči.

Únikům a náznakům nové verze Red Dead Redemption jsme se věnovali opakovaně, jelikož jich nebylo zrovna málo. O remasterech se mluvilo například v souvislosti s vydáním trilogie GTA, která ovšem nedopadla podle představ hráčů a potýkala se (a nadále potýká) s řadou problémů, loni nicméně došlo na tvrzení, že byl remaster Red Dead Redemption zrušen společně s GTA IV, v té souvislost se pak zmiňovala i next-gen verze Red Dead Redemption 2 z roku 2018. V poslední době prvnímu RDR nahrával záznam ratingu v Jižní Koreji z 5. června 2023, už tehdy bylo každopádně zarážející, že posouzením prošla pouze konzolová verze. Na konci července se na webu Rockstaru objevilo logo, které přidalo další bod k náznakům, a nyní to máme konečně černé na bílém. Ne ovšem v takové podobě, v jakou mnozí doufali.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru