Autoři Lords of the Fallen propouští dalších 30 lidí

Autoři Lords of the Fallen propouští dalších 30 lidí

Ze studia CI Games odešlo začátkem roku 10 procent zaměstnanců. Teď jde o poslední vlnu

Zdroj: CI Games
11. 5. 2024

Na začátku roku jsme vás informovali, že se polská společnost CI Games musela nuceně zbavit přibližně 10 procent svých zaměstnanců. Autoři série Sniper: Ghost Warrior nebo Lords of the Fallen sáhli do týmů, které se staraly o marketing, ale došlo i na zaměstnance z řad vývojářů, konkrétně ze studia Hexworks a Underdog. Nyní, čtyři měsíce poté, přichází vedení CI Games s další podobnou zprávou, která mluví o propuštění dalších 30 lidí, současně s tím ale společnost uvádí, že jde o poslední vlnu a finální krok na cestě za nastavením udržitelnějšího chodu nežli doposud. Informaci přináší magazín Game Developer a potvrzuje, že většina z propuštěných pracovala přímo ve vývojářských týmech.

Jak uvedli lidé ze CI Games, tento poslední zásah do stavu svých zaměstnanců zajistí maximální efektivitu ve snaze vykonávat do budoucna stanovenou strategii společnosti. Všichni zaměstnanci byli o ukončení pracovního vztahu informováni najednou, v průběhu pátečního rána, a bude jim nabídnuta pomoc při hledání dalšího uplatnění. Následně společnost potvrdila, že se propouštění již netýká týmu Hexworks, kde vznikal Lords of the Fallen a kde se momentálně pracuje na novém akčním RPG označovaném prozatím jako projekt 3.

S největší pravděpodobností tak CI Games znovu „říznuli“ do studia Underdog, které pracovalo na Sniperovi a nyní pod jeho rukama vzniká nepojmenovaný a neodhalený survival. Tým by měl ale podle prohlášení dostat více času na dokončení tzv. vertical slice své hry, a teprve poté se pustí do plné produkce nové hry. Podle dřívějších zpráv, na které upozorňuje Game Developer, ale bude projekt Survive nejspíš podroben pečlivému vyhodnocování, ke kterému si CI Games už dříve přizvali nezávislou agenturu. Na základě jejích zjištění neměly být některé mechanismy vytvořeny podle zadání a je tudíž možné, že celý projekt ještě projde úpravami.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru