Akimbot, Plaion, Akční plošinovku Akimbot inspirovala série Ratchet & Clank

Akční plošinovku Akimbot inspiroval Ratchet & Clank

Novinka od autorů hry Pumpkin Jack chce fanouškům opět zahrát na nostalgickou strunu

Zdroj: Evil Raptor
12. 5. 2024
Název: Akimbot Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Jestliže máte rádi sérii Ratchet & Clank, jste tu nejspíš správně. Řada hráčů totiž nově oznámenou 3D akční plošinovku Akimbot přirovnává právě ke značce od Insomniac Games. Projekt tento týden představila společnost Plaion a malé osmičlenné francouzské studio Evil Raptor, které už má na kontě hru Pumpkin Jack. Ta pro změnu záměrně evokovala MediEvil. I v tomto případě se tým snaží vzkřísit esenci raných 3D plošinovek z PlayStationu.

Akimbot vzniká už čtyři roky a jeho hlavním hrdinou je Exe – robot psanec – a jeho sidekick Shipset. Čeká nás samozřejmě spousta akce a k tomu pokus zachránit celý vesmír. A tak jako v jiných příbězích i tady vše podle autorů odstartuje útěkem z vězení. Vývojáři slibují bohatý svět, epickou akci, rozmanité nepřátele, unikátní hratelnost a velké množství zbraní.

Užijeme si také ovladatelné stroje a navštívíme různorodá prostředí s jedinečnou atmosférou i povrchem, láká studio. Proti nám bude stát bývalý vědec jménem Evilware a zástupy jeho robotických přisluhovačů. Bojovat budeme dokonce nejen na povrchu, ale také ve vesmíru. Naštěstí schopnosti hlavního hrdiny půjde průběžně vylepšovat.

Na vaši nebezpečnou misi vás vyšle ambasador ve snaze zabránit, aby svět upadl do chaosu. Úkol je zdánlivě jednoduchý – musíte jako první nalézt tajuplný artefakt. Jedná se o mocný předmět, který jinak zneužije zlý Evilware. Galaxie prý nikdy nebyla ve větším nebezpečí.

Akimbot míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Dočkat se jej máme ještě letos.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru