Red Dead Redemption, Rockstar Games, V Jižní Koreji prošel ratingem Red Dead Redemption

V Jižní Koreji prošel ratingem Red Dead Redemption

Pod radarem může vznikat remaster. Hráči by ale zřejmě raději viděli PC verzi

Zdroj: Rockstar
28. 6. 2023
Název: Red Dead Redemption Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
17. 8. 2023 (Switch, PlayStation 4)

Zvykli jsme si nepřehlížet výpisy z databáze jihokorejské ratingové komise, takže stejný postup aplikujeme také na zprávu, která se od středečního rána šíří internetem. Komisaři v Jižní Koreji totiž posuzovali přes deset let starý Red Dead Redemption a je tudíž velmi pravděpodobné, že Rockstar nebo Take-Two na pozadí něco připravuje. Možností se nabízí hned několik, ale nejčastěji zmiňovaný je remaster, případně absentující PC verze, která by mohla konečně velké skupině hráčů poodhalit, jak se to mělo s Johnem Marstonem před událostmi druhého dílu, případně jak do sebe všechno zapadá v kombinaci s příběhem hlavního hrdiny Arthura Morgana.

Zdroj: GRAC

Na zápis z 5. června 2023 se můžete podívat výše, protože ale předpokládáme, že příliš neovládáte korejštinu, prozradíme vám, že dlouhý text skrývá základní popis hry a vymezení vůči potenciálně závadným tématům. Ano, ve hře je explicitní sexualita, nadměrné násilí, přímé zobrazní zločinu, vulgarismy, nadměrné projevy strachu nebo dokonce přímé odkazy na drogy, to ale samozřejmě není to nejzajímavější. Jak poukazuje Gematsu, podstatný je identifikátor zápisu CC-NV-230615-001, který díky zkratce NV na začátku naznačuje, že posouzením prošla konzolová verze, protože PC verze her provází kód NP. Jestli jde o automatické vyloučení toho, že by Red Dead Redemption prošel ratingem kvůli vydání na počítačích, nelze v tuto chvíli jednoznačně prohlásit, například podle DualShockers to ale nemusí být vyloučeno.

Co se týče potenciálního remasteru, muselo by jít zřejmě o víc, než o vylepšení hry pro Xbox One X, které přišlo ke slovu v roce 2018 a umožnilo hrát hru v rozlišení 4K. To se odrazilo na celkovém pocitu stran kvality, byť textury, stíny, vykreslovací vzdálenost nebo nejrůznější efekt zůstaly až na výjimku 16násobného anizotropního filtrování identické. V tomto případě ale bude skutečně nutné i s odvoláním na tradiční mlčení vývojářů i vydavatele počkat, až přijde oficiální oznámení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru