Resident Evil 9, Capcom, Dusk Golem: Resident Evil 9 byl interně odložen

Dusk Golem: Resident Evil 9 byl interně odložen

Plány ohledně oznámení i vydání se mohly změnit. Mohl by ho předběhnout jiný díl

Zdroj: Capcom (ilustrační)
27. 4. 2024
Název: Resident Evil 9 Vydavatel: Žánr: ,

Insider a specialista Dusk Golem alias AestheticGamer přinesl v listopadu první neoficiální informace o Resident Evil 9, jimž jsme se tehdy věnovali v samostatném článku. Učinil tak tehdy na Discordu dalšího z insiderů, jímž je The Snitch, a stejně učinil i tentokrát. Podle jeho informací se vývoj Resident Evil 9 opožďuje a nejenže by hra měla vyjít později, než bylo plánováno, ale dost možná ještě před ním nakonec vyjde jiný titul ze série Resident Evil.

Dusk Golem už loni udával, že by Resident Evil 9 mělo být oznámeno letos s tím, že by se cílilo na vydání v roce 2025. Nyní však upozorňuje, že netuší, kdy by hra mohla být oznámena, a že o tom nemá v současnosti potvrzené informace, jelikož se plány v Capcomu mohly změnit. Nově se k němu totiž hned od několika různých zdrojů donesly právě zvěsti o možném interním odkladu, ačkoli nezná přesný důvod. V této souvislosti rovnou uklidňuje, že zrovna pro tuto sérii nejde o nic neobvyklého a u vývoje Resident Evil se to dělo často. Ohledně zmíněného přeskočení devítky jiným titulem si není příliš jistý, pokud by na to však došlo, oznámení i vydání by bylo na řadě ještě před devítkou. Ohledně toho každopádně hodlá ještě zjistit více informací.

Faktem každopádně zůstává, že Capcom má úmyslu pokračovat v přepracovávání starších her a chystá další remake. V minulosti ohledně toho zpovídal i fanoušky a ptal se, na jaký další díl by se měli vývojáři vrhnout. Výsledky neznáme, v komunitě nicméně už dlouhá léta zaznívají díly jako Resident Evil: Code Veronica nebo Resident Evil 5. Není tedy vyloučeno, že už se kutí i něco z toho, ale v tomto ohledu už jde o neoficiální informace. A opět nikdo jiný než Dusk Golem letos v únoru udával, že Capcom momentálně pracuje hned na pěti hrách ze série Resident Evil.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru