Resident Evil 9

Insider: Resident Evil 9 uzavře aktuální mytologii

Novinka má být nejdražším a nejdéle vyvíjeným dílem vůbec. Otevře novou kapitolu

Zdroj: ilustrační/Vortex/DALL·E 3
1. 11. 2023
Název: Resident Evil 9 Vydavatel: Žánr: ,

Poslední dobou jsme nechávali zákulisní zprávy od insidera s přezdívkou AestheticGamer alias Dusk Golem být, ale to neznamená, že ve svém snažení ustal. Nebo že bychom mu přestali věřit. Stačí si ostatně připomenout, co vše se z jeho dřívějších “předpovědí” vyplnilo, ať už se to týkalo série Resident Evil nebo Silent Hill. Náš hororový specialista se teď vrátil s některými zajímavými podrobnostmi o chystaném Resident Evilu 9. O svá zjištění se přitom podělil na Discordu svého kolegy, který si říká The Snitch (via Wccftech).

V první řadě uvedl, že si nemyslí, že další velký regulérní Resident Evil bude přímé pokračování Village. Osmička a devítka se ale podle něj plánovaly společně a novinka má podle jeho informací uzavřít aktuální příběhový oblouk. I když zřejmě půjde o vyvrcholení linie rodiny Wintersů, současně má Resident Evil 9 nastartovat nový směr, tvrdí Dusk Golem. Bude to prý poslední a první kapitola zároveň.

Oficiální představení stále neoznámené hry ale může být pořád velmi daleko. Insider neočekává, že by RE9 vyšel dřív než v roce 2025. Možná ještě později. A to se na něm přitom už nějakou chvíli pracuje. Dusk Golem ve skutečnosti tvrdí, že to je v produkci od roku 2018 a půjde o nejdéle vyvíjený a nejdražší Resident Evil vůbec.

Už dříve se objevily nepotvrzené zprávy, že se tentokrát vydáme někam na západ a příběh nás vezme do města duchů. Námět a monstra mají být opět inspirovaná místními legendami a folklorem, ale tentokrát prý půjde o severoamerickou tematiku. Ať žije Wendigo.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru