Insider: Capcom pracuje na pěti Resident Evilech

Insider: Capcom pracuje na pěti Resident Evilech

Dočkáme se regulérního pokračování, ale také dalších remaků. Ale co to bude?

Zdroj: Capcom
5. 2. 2024

Velice důvěryhodný insider a leaker Dusk Golem alias AestheticGamer láká (via Eurogamer), že je v tuto chvíli ve vývoji hned pět her ze série Resident Evil včetně RE9. Hororový specialista, který opakovaně v předstihu přinesl přesné informace o strašidelných titulech od Capcomu i Konami, zprávu zveřejnil na Discordu. Vedle úplně nových her podle Dusk Golema plánuje japonský vydavatel rovněž další remaky, což je pole, na kterém je mimořádně úspěšný. Už tradičně se na to konto rozjela debata, zda dostane konečně šanci neprávem opomíjený díl Resident Evil – Code: Veronica, anebo dojde třeba na úplně nový remake prvního dílu.

Stejně tak ale podle různých náznaků může dojít na Resident Evil 5. Což by se sice po čtyřce logicky nabízelo, ale zase to na druhé straně hra tak nutně nepotřebuje. Na rozdíl od RE4 už ostatně pětka z roku 2009 debutovala na Xboxu 360 a PS3 a dostala se také na Xbox One a PS4. Na druhé straně Capcom nemusí až tak řešit, který díl si remake podle něj zaslouží, jako spíš zohlednit skutečnost, že Resident Evil 5 je šestou nejprodávanější hrou od této firmy všech dob. Ze série Resident Evil si lépe vedl jen remake dvojky a RE7.

Jeden z aktuálně vyvíjený projektů by podle Dusk Golema měl vyjít koncem roku 2026, nebo začátkem roku 2027. Mimochodem v této souvislosti se nabízí upozornit na skutečnost, která s Resident Evilem může souviset, ale také nemusí. Herec a dabér Craig Burnatowski, který je hlasem Alberta Weskera, reagoval na otázku účtu The Game Awards na Twitteru. Otázka zněla: Jaká je vaše nejočekávanější hra pro PlayStation? A Craig Burnatowski odpověděl, že ta, na které pracuje. Nikde ovšem není řečeno, že jde o něco ze série RE, byť to si zjevně fanoušci myslí.

Zdroj: Discord

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru