Asus odhalil vylepšenou verzi handheldu ROG Ally

Asus odhalil vylepšenou verzi handheldu ROG Ally

Model označovaný jako ROG Ally X vydrží přibližně o dvě hodiny déle na jedno nabití

Zdroj: Asus
10. 5. 2024

Už v průběhu včerejšího dne bylo zřejmé, že společnost Asus hodlá oznámit nový model svého herního handheldu ROG Ally. Pro fanoušky by nešlo o žádné velké překvapení – o ambicích vylepšit stávající model už Asus v náznacích mluvil dříve – nakonec ale nedošlo na odhalení plnohodnotného nástupce, nýbrž mezigeneračního modelu, který se tolik nesoustředí na navýšení hrubého výkonu. ROG Ally X, jak se bude nový model jmenovat, byl v obecné rovině odhalen během včerejšího přenosu Asusu na YouTube. Jake Kulinski a Whitson Gordon po odhalení názvu nového modelu upřesnili, že plnohodnotné představení je naplánováno na 2. června, už nyní ale mají pro fanoušky rámcové informace o tom, co se na ROG Ally X zlepší. Asi nejdůležitější je vylepšení baterie, díky kterému by mělo zařízení fungovat na jedno nabití mnohem déle nežli původní model, obecně se ale počítá i s dalšími úpravami, které zni poměrně slibně.

Co se týče kapacity baterie, zástupci Asusu uvedli během přenosu pouze to, že jde o výrazné navýšení, jak ale později doplnil magazín The Verge na základě rozhovoru s viceprezidentem Asusu Shawnem Yenem, může jít až o dvojnásobné zvýšení výdrže. Ačkoliv ani Yen neuvedl přesná čísla, zeptal se redaktora magazínu, jaká výdrž zařízení by ho potěšila, a následně potvrdil, že požadavek na alespoň tři hodiny by měl být pohodlně vyslyšen.

Baterie ale skutečně není to jediné, co projde v případě ROG Ally X změnou. Zástupci společnosti potvrdili, že nový model bude mít více operační paměti, nabídne také větší slot na SSD – M.2 2280 namísto původního M.2 2230 – pro širší využití dostupných disků, a některé změny by se měly týkat i designu. The Verge specifičtěji uvedl, že by se to mělo týkat zejména analogových páček a jejich snadnější výměny v případě poruchy, na konkrétní potvrzení ale musíme ještě počkat. Víme nicméně, že celé zařízení bude i kvůli větší baterii trochu těžší, bude mít přepracované postranní úchopy a mírně upravené ovládací prvky včetně směrového kříže a triggerů.

Pokud se ptáte na procesor, Ally X bude i nadále pohánět AMD Z1 Extreme a handheld nedostane žádné vylepšení stran displeje. Stále půjde o stejný 7palcový LCD panel s obnovovací frekvencí 48-120 Hz a stejným maximálním rozlišením 1080p. S ohledem na výše popsané změny bude nicméně zařízení stát na startu víc, než kolik stál původní model, ten však zůstane i nadále v prodeji a mohl by se z druhé strany dočkat slevy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru