Trine 5: A Clockwork Conspiracy, THQ Nordic, Trine 5: A Clockwork Conspiracy bylo oficiálně oznámeno

Trine 5: A Clockwork Conspiracy oficiálně oznámeno

Staré známé hrdiny čeká další dobrodružství plné hádanek. Hra se vrací ke kořenům série

Zdroj: Frozenbyte
12. 4. 2023
Název: Trine 5: A Clockwork Conspiracy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 31. 8. 2023

A je to oficiální. Trine 5: A Clockwork Conspiracy je skutečností a po neoficiálních informacích a nyní i úniku prvních detailů jsme se konečně dočkali plnohodnotného oznámení včetně slibovaného traileru, který ukazuje, že se můžeme těšit na půvabnou plošinovku. Kromě podtitulu sedí i očekávané platformy, jelikož hra skutečně míří na starou i novou generaci konzolí PlayStation a Xbox, PC a Nintendo Switch. Ba co víc, dočkáme se již velmi brzy, neboť by pátý díl Trine měl vyjít už v průběhu letošního léta.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy se vrací k 2,5D pohledu, kterého se vzdal ve prospěch 3D zrovna nepříliš pozitivně přijatý třetí díl z roku 2015. Už toto rozhodnutí a přístup by měly potěšit ty fanoušky, jež mají v oblibě především první dva díly z let 2009 a 2011. Stejně tak se vracejí staří známí hrdinové Zoya, Pontius a Amadeus, kteří se znovu vydají na cestu a do boje za záchranou království. Všichni tři budou muset spolupracovat, aby překonali veškeré překážky a nástrahy, na něž narazí, každý z nich má přitom své přednosti, jimiž může pomoci ostatním. A proti komu tentokrát stojí? Tím hlavním nepřítelem je lady Sunny a její pomocník, kteří hodlají společně se svou armádou hodinářských rytířů království ovládnout a zbavit se našich hrdinů.

Vývojáři z Frozenbyte slibují, že Trine 5 nabídne dosud nejakčnější zážitek ze všech her. Kromě hopsání ovšem důležitou roli hrají i hádanky, které slibují znovuhratelnost a dokáží se rovněž přizpůsobit počtu hráčů. Hru bude možné hrát až v kooperaci čtyř lidí, ale k dispozici samozřejmě bude i singleplayer. Vývojáři také lákají na nádherný pohádkový svět, který hráče zavede na mnoho různorodých lokací, od jeskynní plných blyštivých drahokamů po temné kobky, a také řadu náročných bossů, na které bude potřeba vychytralost a využívání schopností hrdinů – to vše v celkem dvaceti úrovních. Nezní to vůbec špatně, tak snad tento návrat ke klasice dopadne dobře. Jak se našim hrdinům bude dařit, se dozvíme v létě.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru