Trine 5: A Clockwork Conspiracy, THQ Nordic, Trine 5 je údajně ve vývoji

Trine 5 je údajně ve vývoji

Má nést podtitul A Clockwork Conspiracy. S neoficiálním oznámením přišel známý leaker

Zdroj: Frozenbyte
22. 2. 2023
Název: Trine 5: A Clockwork Conspiracy Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 31. 8. 2023

Herní série Trine finského studia Frozenbyte započala svou cestu v roce 2009, druhý díl přišel v roce 2011 a v roce 2014 se první díl dočkal remaku s názvem Enchanted Edition na enginu dvojky. Nepříliš dobře přijaté Trine 3: The Artifacts of Power vyšlo v roce 2015 a zatím poslední díl Trine 4: The Nightmare Prince dorazil v roce 2019. Od té doby je kolem těchto fantasy her poměrně ticho, ale jak se zdá, ve Frozenbyte momentálně kutí pokračování. Alespoň to tvrdí známý leaker billbil-kun.

O billbil-kunovi zde píšeme pravidelně, v podstatě každý měsíc, jelikož neustále přichází s informacemi o nadcházející nabídce her v PlayStation Plus, zatímco ještě není oficiálně oznámena. A stále mu to vychází. Nedávno se mu zadařilo i s oznámením Age of Wonders 4 nebo příchodem Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition na Steam a Epic Games Store. Tentokrát však svou pozornost upřel právě na Trine a na údajný pátý díl, jenž má být podle něj momentálně ve vývoji. Na vícero detailů si nicméně budeme muset ještě počkat.

Své vlastní neoficiální oznámení označil za premiéru, mnoho toho o hře, pokud tedy skutečně vzniká, bohužel nevíme. Podle billbil-kuna ponese i pátý díl podtitul, který má znít A Clockwork Conspiracy. To je vše, co známý leaker udává, nad rámec toho už pouze odpověděl na dotaz jednoho ze sledujících, zda hra vyjde letos: „To nemohu potvrdit vzhledem k tomu, jak často teď dochází k odkladům.“ Nic dalšího, jako například platformy, o Trine 5: A Clockwork Conspiracy v tuto chvíli není známo, a to ani od jiného insidera či z dalšího zdroje.

I když jsou informace skoupé, určitě není od věci tomuto úniku věnovat pozornost, jelikož se billbil-kun může ve svém oboru chlubit velkou důvěryhodností. Pokud by páté Trine bylo skutečností a navázalo ve všech základních bodech na své předchůdce, můžeme očekávat nádherně vyvedený fantasy či až možná vyloženě pohádkový svět, mnoho hádanek a s největší pravděpodobností opět i tři hratelné postavy. Třetí díl se sice příliš nevyvedl, ale ten čtvrtý dokázal sérii napravit reputaci, jak si ostatně můžete připomenout i v naší recenzi. Pokud je Trine 5 skutečností, snad půjde v jeho šlépějích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru