Path of Exile 2, Grinding Gear Games, Path of Exile 2 nakonec bude samostatnou hrou

Path of Exile 2 nakonec bude samostatnou hrou

Podle vývojářů pokračování značně přerostlo původní plány. Bety se dočkáme až za rok

Zdroj: Grinding Gear Games
29. 7. 2023

Vyzyvatel série Diablo od Blizzardu v podobě free-to-play RPG Path of Exile trápí svého konkurenta už před deset let. V listopadu 2019 vývojáři z novozélandského studia Grinding Gear Games oznámili pokračování, jež se ovšem nemělo stát druhým dílem v pravém slova smyslu. Přesněji řečeno chtěli pokračovat na základech Path of Exile a využít všeho, co za ty roky vytvořili, ale se zbrusu novou kampaní a nahrazením prvního dílu s tím, že původní kampaň bude stále k dispozici. Tento víkend vývojáři uspořádali svou akci ExileCon 2023, a to živě na Novém Zélandu a samozřejmě i online, kde v rámci programu detailně informují o novinkách, které se pochopitelně týkají i očekávaného pokračování. Jedním z nich je oznámení, že Path of Exile 2 nakonec bude zcela samostatným titulem.

Vývojáři uvedli, že se Path of Exile 2 od doby, kdy jej oznámili, značně změnilo a především pak rozšířilo. To je důvod, proč se rozhodli přehodnotit své plány. „Tahle věc je zatraceně obrovská a zkrátka jsme se dostali do bodu, kdy jsme zjistili, že když Path of Exile nahradíme Path of Exile 2, v podstatě se bezdůvodně zbavíme hry, kterou hráči milují,“ uvedl ke změně názoru spoluzakladatel studia Jonathan Rogers. „Takže jsme učinili rozhodnutí: Path of Exile 1 a Path of Exile 2 budou samostatně, s vlastními mechanikami, vyvážením, endgame a ligami,“ doplnil. Ačkoli budou oddělené, nebudou však izolované, což se týká například mikrotransakcí – nákupy budou platit pro obě hry až na výjimky, kdy nebudou kompatibilní, což bude platit především zpětně pro novinky, jež nabídne až Path of Exile 2 a v prvním díle nebudou k dispozici, jak upřesnil Rogers.

ExileCon 2023 vedle povídání samozřejmě nabídl i nová videa, která ještě lépe demonstrují některé nové informace. Třetí velký trailer představil a shrnul, na co se mohou hráči v pokračování těšit, a není toho zrovna málo. Path of Exile 2 nově nabídne šest nových tříd, jimiž jsou Sorceress, Monk, Huntress, Mercenary, Warrior, Druid, dále 36 ascendentních tříd, 600 nových monster, 100 bossů, 240 aktivních skillů, 1500 pasivních skillů, přepracovaný systém ekonomiky, craftingu, drahokamů, dovedností a řadu nových dovedností či nových mechanik. Během prezentace se největšího ohlasu mezi diváky dočkaly dodge rolly. Další videem z Path of Exile 2 byl půlhodinový komentovaný gameplay, který se zaměřil na třídu mnicha, přičemž ukázal jeho značnou pohyblivost v boji a využití jeho schopností.

Rovněž jsme se dočkali data spuštění uzavřené bety, které ovšem může některé nedočkavé fanoušky zklamat, vývojáři ovšem nechtějí nic uspěchat. Zájemci si nicméně budou moci hru vyzkoušet během Gamescomu, kam má studio též namířeno. Beta Path of Exile 2 bude nakonec spuštěna až příští rok, 7. června 2024.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru