SPRAWL, Rogue Games, Nová retro akce je jako Ghost in the Shell či Akira

Nová retro akce je jako Ghost in the Shell či Akira

Střílečka SPRAWL se inspirovala asijským kyberpunkem, ale připomene i Ghostrunner

Zdroj: MAETH
15. 7. 2023
Název: SPRAWL Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

O tom, že máme rádi moderní retro akce, asi nemusíme nikoho přesvědčovat. Ale také víme, že v množící se záplavě podobných titulů už se prosadí jen ty nejlepší, a tak nemá smysl vás informovat o každém podobném projektu, který se objeví na našem radaru. Protože je z vašich reakcí patrné, že to nejsou tituly pro každého. Když mi ale něco opravdu padne do oka, nemohu si to nechat pro sebe. A to je i případ střílečky SPRAWL, která se inspirovala japonskými kyberpunkovými klasikami Ghost in the Shell či Akira. Ostatně stačí si pustit poslední pár dní staré video, abyste si udělali lepší představu. Rychlá akce tu střídá parkourové pasáže a wallruny, které dávají vzpomenout pro změnu na úspěšný Ghostrunner. Také zde pohyb hraje důležitou roli. Na aktuální video se určitě podívejte, než budete pokračovat, stojí to za to. Za pozornost ale stojí i starší videa, která najdete na oficiálním kanálu hry na YouTube.

SPRAWL se prezentuje jako hardcore retro FPS zasazená do nekonečné kyberpunkové megalopole. Naším úkolem bude uniknout z města, přičemž pohánět nás má krev padlých nepřátel a tajemný hlas, který slyšíme ve vlastní hlavě. Budeme se pohybovat dystopickým světem, v němž pokroky v kybernetice a umělé inteligenci posunuly lidstvo do úplně nové éry. Ale zjevně za to naši potomci zaplatí až příliš vysokou cenu.

Hlavním hrdinou je SEVEN, bývalá členka speciálních jednotek, které jdou náhle po krku vládní síly. Je zrazena a rozhodně se svrhnout vojenský režim, který vládne tomuto místu železnou pěstí. SPRAWL je výmluvný název samotného mega města, jehož početné ulice ovládají nekonečné zástupy nepřátel. Speciální kybernetický implantát naší hrdince umožní provádět gravitaci popírající triky i “zpomalovat” čas. Aby přežila, bude ale muset SEVEN s naší pomocí překonat také veškeré své meze.

Hudba bude dynamicky reagovat na naše akce.

V titulu se se prý musíme rychle rozhodovat a osvojit si všechny triky, abychom unikli z města ovládaného umělou inteligencí. Budeme používat katanu i střelné zbraně a nečeká se od nás nic menšího než dokonalá přesnost. Souboje máme řešit kreativně, pohybovat se plynule po zemi i po zdech a v návaznosti na to můžeme obdržet různé odměny od munice, přes zdraví až po zpomalení času. Trochu to připomíná způsob, jakým v nových Doomech “stříkají” ze zabitých nepřátel při glory killu různé dárečky.

Při popisu města se SPRAWL přímo odvolává na zmíněné klasiky Akira a Ghost in the Shell s tím, že svět nabídne nejen pěknou estetiku, ale i nějakou příběhovou hloubku. Hlavně se tu ale budeme muset neustále přizpůsobovat různorodým protivníkům a jejich roztodivným taktikám. Vše má pak stylově dokreslit elektronický soundtrack. Hudba navíc bude dynamicky reagovat na naše akce.

SPRAWL vyjde v srpnu a míří na Steam i Epic Games Store. Hra bude optimalizovaná pro Steam Deck, kde má běžet v 60 fps. Dělá na ní malý tým nazvaný MAETH a vydá ji společnost Rogue Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru