Mortal Kombat 2 (film), Film Mortal Kombat 2 obdržel datum premiéry

Film Mortal Kombat 2 obdržel datum premiéry

Warner Bros. oznamuje uvedení svých projektů. Pokračování dorazí do kin až v roce 2025

Zdroj: Warner Bros.
15. 5. 2024
Název: Mortal Kombat 2 (film) Datum vydání: 24. 10. 2025

V lednu skončilo tříměsíční natáčení filmu Mortal Kombat 2, který naváže na první díl z roku 2021, jímž se slavná bojovková série vrátila na stříbrné plátno se vší parádou. O pokračování se začalo mluvit nedlouho po uvedení prvního filmu, v průběhu roku 2022 se začal dávat dohromady tvůrčí tým a už jsme tušili, že důležitou roli sehraje Johnny Cage. Toho se herecky ujal Karl Urban, jak již delší dobu víme, ale nad datem uvedení stále visel otazník. Společnost Warner Bros. každopádně začala plnit kalendáře následujících dvou let svými projekty, přičemž Mortal Kombat 2 dorazí do kin 24. října 2025.

Vzhledem k poměrně krátkému natáčení a jeho skončení už zkraje letošního roku ve vzduchu visela možnost uvedení filmu už v letošním roce, takto doufající fanoušci si ovšem budou muset počkat. Takto vzdálené datum nicméně nutně nesouvisí s tím, že by film potřebovat strávit tolik času ve střižně a v postprodukci, jak vysvětlil producent Todd Garner. Ve hře je podle něj mnoho faktorů, například premiéry konkurence, celkové zaměření studia a marketingu nebo samotné publikum. Snímek navíc dorazí i na plátna IMAX, čili bylo nutno počítat i s jejich dostupností. Na rozdíl od prvního filmu by však neměla být premiéra v kinech ohrožena, kdy se kvůli protipandemickým opatřením většina diváků musela spolehnout spíše na uvedení na HBO.

Stávající a navracející se obsazení a postavy z prvního filmu doplní již zmíněný Karl Urban jako Johnny Cage nebo kulturista Martyn Ford jako Shao Kahn, dále Tati Gabrielle jako Jade, Adeline Rudolph jako Kitana, Desmond Chiam jako král Jerrod a Ana Thu Nguyen jako královna Sindel, CJ. Bloomfield jako Baraka nebo Damon Herriman jako Quan Chi. Snímek stejně jako první díl režíruje Simon McQuoid, o scénář se tentokrát postaral Jeremy Slater, jenž má za sebou seriály Moon Knight či The Umbrella Academy a nedávno uvedený film Godzilla x Kong: The New Empire.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru