Shadowman: Darque Legacy, Blowfish Studios, Shadowman se po víc než 20 letech vrací do her

Shadowman se po víc než 20 letech vrací do her

Komiksový hrdina se naposledy ukázal na PlayStationu 2. Příští rok dorazí na PC i konzole

5. 5. 2023

Možná si ještě vzpomenete na hru Shadow Man z roku 1999 od týmu Acclaim Studios Teesside nebo její pokračování Shadow Man: 2econd Coming z roku 2002. Případně víte, že oba tituly jsou založené na komiksu Shadowman od nakladatelství Valiant Comics, respektive druhé verzi/sérii pojmenované Shadow Man. Pro neznalce je to prostě komplikované. Asi jako byste nikdy neslyšeli o Spider-Manovi a teď by vám někdo řekl, že to vlastně není vždycky jedna a ta samá verze a osoba. Pokud ale víte, o co jde, mohlo by vám udělat radost, že se na trh chystá nová hra – Shadowman: Darque Legacy.

Game director Clinton McCleary říká, že je pro ně ctí vdechnout nový život takové ikonické značce a vrátit ji do světa videoher poprvé od éry PlayStationu 2.

Má se jednat o hororovou third person akční adventuru pro jednoho hráče, kde se z nás stane Shadowman Jack Boniface, který má chránit lidstvo. Vstoupíme do hrozivého světa, osvojíme si soubojový systém s využitím nadpřirozených zbraní a utkáme se s lidmi i všemožnými monstry. Autoři slibují temnou atmosféru a game director Clinton McCleary říká, že je pro ně ctí vdechnout nový život takové ikonické značce a vrátit ji do světa videoher poprvé od éry PlayStationu 2.

Z jeho dalších slov je přitom patrné, že autoři chtějí zalichotit zejména skalním fanouškům předlohy. Na autenticitu příběhu proto dohlížejí rovněž přímo lidé z nakladatelství Valiant, aby vše bylo v souladu s očekáváním čtenářům. Příběh má být ale zcela nový a bude stát mimo původní sérii. Titul ale dostane vlastní komiksový prequel.

Hlavní hrdina Jack Boniface je nováček a musí navázat na odkaz svých předků. Navštívíme s ním svět živých i mrtvých, budeme vylepšovat svou postavu díky RPG prvkům a naučíme se nové schopnosti. Důležitou roli má ale hrát také strach, napětí, postavy i dialogy. Autoři lákají na detailní prostředí i náročné souboje. A dojde samozřejmě také na bossy.

Pokud byste z těchto slov získali podezření, že ve skutečnosti toho o nové hře vlastně moc nevíme, máte pravdu. Vývojáři sice spustili oficiální web, ale ani tam toho zatím o mnoho víc nenajdeme. Můžete se tu samozřejmě přihlásit k odběru budoucích novinek. I na materiály je zatím hra docela skoupá. Máme všehovšudy k dispozici jediný krátký teaser, několik screenshotů a pár artworků.

Na hře pracují vývojáři z Blowfish Studios a vzniká ve spolupráci se společnostmi Valiant Entertainment a DMG Entertainment. Dorazit má na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Shadowman: Darque Legacy vyjde příští rok, ale přesné datum v tuto chvíli neznáme. Víme jen, že by to mělo být někdy ve čtvrtém čtvrtletí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru