Amazon oznamuje seriál Tomb Raider

Amazon oznamuje seriál Tomb Raider

Společnost schválila projekt a objednala první řadu. Už brzy započne hledání nové Lary Croft

Zdroj: Crystal Dynamics
14. 5. 2024

Na začátku roku 2023 magazín The Hollywood Reporter exkluzivně informoval o plánech společnosti Amazon ohledně vytvoření velkého propojeného světa kolem značky Tomb Raider. To mělo zahrnovat jak filmy, ale také seriál od herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge, který se tou dobou již připravoval. V rámci prezentace Amazonu byl tento seriál nyní oficiálně oznámen a pro streamovací platformu Prime Video byla objednaná první řada, jak stojí v oficiálním oznámení.

„Phoebe [Waller-Bridge] miluje Laru Croft celý život a co nejdříve a velice brzy započneme celosvětové hledání té, která bude hrát tuto ikonickou roli, a já se nemohu dočkat,“ uvedla k oznámení šéfka Amazon MGM Studios Jennifer Salke. Nadšená je pochopitelně i sama Waller-Bridge: „Tomb Raider byl obrovskou součástí mého života a jsem neuvěřitelně poctěna, že ho mohu přenést na obrazovky s tak zapálenými spolupracovníky. Lara Croft pro mě stejně jako pro mnohé další moc  znamená a já se nemůžu dočkat, až se do tohoto dobrodružství pustím.“ Phoebe Waller-Bridge je zároveň jednou z výkonných producentek projektu společně s Jenny Robbins, na produkci se rovněž podílejí společnosti dj2 Entertainment a Legendary Television.

K oznámení se vyjádřil i šéf studia Crystal Dynamics Scot Amos, který si pochvaluje spolupráci s Amazon MGM Studios a Amazon Games, díky čemuž mohou rozšiřovat sérii Tomb Raider dál i mimo hry, což koneckonců není ani zdaleka poprvé. „Tyto nadčasové příběhy zahrnují všechny mediální platformy, aby se setkaly s diváky tam, kde se oni chtějí s Tomb Raiderem setkat; je to zásadní krok směrem k naší budoucnosti s fanoušky po celém světě,“ doplnil ke spolupráci a chystaných projektech Amos. Crystal Dynamics zároveň společně s Amazon MGM Studios seriál produkuje.

A co hra?

Dalším důležitým krokem a bodem v rozšiřování světa Lary Croft je pochopitelně nadcházející hra, kterou vydá právě Amazon Game Studios, jak bylo oznámeno na konci roku 2022. Tehdy se mluvilo o tom, že nová hra bude zatím největší a nejlepší z celé série, ale oficiálně toho o hře zatím mnoho nevíme. Už dříve však internetem kolovaly útržky scénáře určeného minimálně pro casting, před pár dny se však objevily poznatky od známého insidera s přezdívkou V Scooper, který zmiňoval mimo jiné například zasazení do Indie. Jeho informacím jsme se pochopitelně věnovali v samostatném článku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru