Tomb Raider (2023), Amazon Game Studios, Nový Tomb Raider od Crystal Dynamics vydá Amazon

Nový Tomb Raider od Crystal Dynamics vydá Amazon

Lařin příběh bude pokračovat, má jít o dosud největší a zároveň i nejlepší hru z celé série

Zdroj: Square Enix / koláž, Vortex
16. 12. 2022

Další Tomb Raider od studia Crystal Dynamics není novinkou, jelikož k jeho oznámení došlo už letos v dubnu v souvislosti s představením Unreal Enginu 5, který si vývojáři pro svou novou hru s oblíbenou Larou Croft vybrali. V květnu však studio společně s dalšími získala od Square Enix společnost Embracer, ale v září byli fanoušci ubezpečeni, že jejich značky, tedy Tomb Raider v případě Crystal Dynamics a Deus Ex nebo Thief v případě Eidosu (který zároveň pracoval na posledním díle nové Lařiny trilogie), jsou opět v držení těchto studií. A nyní s jistotou víme, kdo hru vydá.

Po výprodeji u Square Enix se předpokládalo, že vydání nové hry bude mít na starost sám Embracer, hry se ale nakonec ujme společnost Amazon. Ta to evidentně s hrami také myslí vážně a vydáním nového Tomb Raideru se ještě více zapojuje do herní sféry. Kromě samotného oznámení partnerství mezi Crystal Dynamics a Amazonem však nevíme nic moc nového. Stále platí, že se jedná o velký multiplatformní titul a je vyvíjen v Unreal Enginu 5. A stále se jedná o akční adventuru pro jednoho hráče s důrazem na příběh, který bude pokračovat v tom, co jsme dosud s Larou zažili ve hrách Tomb Raider z roku 2013, Rise of the Tomb Raider z roku 2015 a Shadow of the Tomb Raider z roku 2018.

Nemůžeme se dočkat, až společně vykročíme touto novou cestou, počínaje vytvořením dosud největší a nejlepší hry Tomb Raider!

„Společnost Amazon Games se zavázala přinášet hráčům hry té nejvyšší kvality od těch nejlepších vývojářů pro nejrůznější platformy a žánry, a je nám ctí, že můžeme spolupracovat s takto známou sérií a vývojáři,“ uvedl viceprezident společnosti Amazon Games Christoph Hartmann. Dále bylo zmíněno, že se v tuto chvíli jedná o největší hru ze série Tomb Raider vůbec, ale bohužel i to, že je hra zatím v rané fázi vývoje, a tím pádem nebyl ani trochu přiblížen možný rok vydání, ani cílové platformy. „Nemůžeme se dočkat, až společně vykročíme touto novou cestou, počínaje vytvořením dosud největší a nejlepší hry Tomb Raider!“ doplnil prohlášení šéf studia Crystal Dynamics Scot Amos.

Pokud bychom se měli obrátit na neoficiální zdroje, na konci července s největší pravděpodobností unikl kus scénáře, který byl určen pro castingové účely. Z něj jsme se mohli dozvědět, že by měla být Lara ve hře starší a vyspělejší, jelikož za ty roky nabrala velké množství zkušeností. Zároveň by mohla mít další spolupracovníky, kteří by vzešli z řad těch, které na svých cestách potkala. Ze scénáře rovněž vyplývalo, že by mohla mít Lara vztah se ženou a že by celkový posun postavy měl vést k obsazení jiné herečky. I když se jedná o nepotvrzené informace, zajímavě působilo zjištění, že se studio Crystal Dynamics, potažmo tehdy ještě stále Square Enix, snažilo o odstranění tohoto úniku, jak jsme rovněž informovali.

Herní divize společnosti Amazonu je v oboru relativně nová, ale už na sebe stihla několikrát upozornit. Podařilo se jí to zejména loni vydaným MMORPG New World, které vyvinulo jejich interní studio Amazon Games Orange County. Společnost ovšem zažila i velký nezdar v podobě dalšího MMORPG, tentokrát ze světa Pána prstenů, jež bylo oznámeno v roce 2019, ale v dubnu 2021 došlo k jeho zrušení, přičemž jsme se letos dozvěděli, že se tak stalo kvůli Tencentu. Nedařilo se ani týmové střílečce Crucible, která vyšla v roce 2020, ale jen o pár měsíců později byla ukončena.

S vydáváním to ovšem letos bylo trochu nadějnější a společně se korejským studiem Smilegate celosvětově vydalo MMORPG Lost Ark. Minulý týden během The Game Awards 2022 bylo navíc odhaleno, že společně s Konami vydá příští rok hru Blue Protocol, jež je rovněž MMORPG. Vzhledem ke všem těmto vyjmenovaným hrám tak bude singleplayerový Tomb Raider pro Amazon v podstatě novinkou a stále zůstává velmi zvláštním případem v souvislosti s tím, jak Embracer přistupuje k vydávání svých titulů.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru