Vydavatel chce odstranit scénář Tomb Raidera

Uniklý materiál a jeho zveřejnění v podcastu Sacred Symbols se nelíbí. Tlačí na jeho smazání

Zdroj: Square Enix
3. 8. 2022
Název hry: Tomb Raider (2023) Vývojář: Žánr:

Minulý týden jsme psali o údajném uniklém scénáři další hry ze série Tomb Raider. Přišel s ním ze svého zdroje Colin Moriarty v rámci podcastu Sacred Symbols. Takzvaný projekt Jawbreaker sliboval starší Laru Croft, která povede tým dalších dobrodruhů a bude mít pravděpodobně novou představitelku (podobně jako ta filmová), kterou má být herečka okolo 30 let podobná Emily Blunt či Rosamund Pike. Informovali jsme vás, že pokračování může zahrnovat romantické scény s jinou ženou, Lara už nebude mladá a nezkušená, ale má čelit něčemu, co by sama nezvládla. A tyto neoficiální zprávy podpořil také insider Dusk Golem. Pokud jste přesto o úniku pochybovali, třeba vás přesvědčí další vývoj událostí.

Studio Crystal Dynamics, respektive vydavatel měl totiž vyzvat Patreon, aby šíření materiálu zabránil. Informace se dostaly na veřejnost prostřednictvím podcastu Sacred Symbols a právě jeho autor Colin Moriarty byl požádán (via VGC) Pateronem, aby závadný materiál odstranil, jinak ohrozí své působení na této crowdfundingové platformě. Žádost má původně pocházet od vývojářů a vydavatele/majitele práv, kterým je stále až do definitivního uzavření nedávného obchodu společnost Square Enix, nikoli Embracer.

„Nic mazat nebudeme“

Cílem má být snaha odstranit část podcastu, kde se mluví o pokračování Tomb Raidera. Je to ale spíš kontraproduktivní krok podle mě. Protože se jednak už dávno informace rozšířila po celém internetu a navíc touto intervencí jen vydavatel nepřímo potvrdil, že spekulovaný scénář je ve skutečnosti opravdu pravý, zatímco až dosud se o to mohly vést nejednoznačné spory.

Nikdo jiný prý podobnou výzvu neobdržel. Colin Moriarty se odvolává na to, že informace, které zveřejnil, jsou ve veřejném zájmu. To je přirozeně dost sporné, ale on sám podle svých slov studiu Crystal Dynamics nic neodcizil. Moriarty proto řekl, že nic odstraňovat nebudou, pokud je k tomu někdo nedonutí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru