Proč Amazon zrušil své MMO ze světa Pána prstenů

Šéf Amazon Games prozradil, že se nemohli dohodnout s Tencentem, který koupil vývojáře

Zdroj: Middle-earth Enterprises
8. 9. 2022

MMO The Lord of the Rings od Amazonu patří mezi projekty, které bohužel světlo světa nikdy nespatří, jak jsme se dozvěděli už loni v dubnu. Již tehdy se neoficiálně mluvilo o tom, že vývoj onlinovky zasazené do světa Pána prstenů, který trval dva roky, narazil na spor mezi Amazonem a Tencentem. Hra totiž vznikala za přispění společností Amazon Game Studios, Athlon Games a Leyou. Jenže když se vlastníkem Leyou stal Tencent, spolupráce se zadrhla. Nikdo se zúčastněných stran ale tehdy nechtěl věc příliš komentovat.

Teď jsme se o tomhle problému s odstupem času dozvěděli přeci jen trochu víc. Prezident Amazon Games Christoph Hartmann řekl magazínu GameSpot, že hra se skutečně rozpadla, když Tencent koupil Leyou. Věci se prý staly příliš komplikovanými a Amazon Games se raději rozhodli spolupráci utnout a jít dál. S Leyou se podle Hartmanna spolupracovalo skvěle, ale akvizice přinesla komplikace.

Připouští, že by se možná našla cesta, jak pokračovat ve vývoji, ale když se vyjednávání protahovala, nakonec Amazon hru zrušil.

Společnost Middle-earth Enterprises, která vlastní samotnou značku, měla ve smlouvě klauzuli, že může dohodu vypovědět, pokud by byl někdo z partnerů koupen. Nakonec tuto možnost držitel licence využil, když k akvizici došlo. Tím se projekt zastavil, vysvětluje Hartmann. Připouští, že by se možná našla cesta, jak pokračovat ve vývoji, ale když se vyjednávání protahovala, nakonec Amazon hru zrušil.

Hartmann si sám pokládá otázku, zda by tak velké společnosti mohly spolupracovat, když by jedna vlastnila značku a druhá měla na starost vývoj. Zjevně si ale nemyslí, že by to fungovalo. Žánr MMO ale Amazon stále zajímá a připomíná, že i když to není Pán prstenů, mají třeba New World. A na druhé straně fanoušci Středozemě si stále mohou zahrát MMO The Lord of the Rings Online, které funguje už od roku 2007, dál vyhlíží The Lord of the Rings: Gollum od Daedalicu a díky akvizici Middle-earth Enterprises je možné, že se v budoucnu dočkáme také novinek od Embraceru a jeho studií.

Navštívili bychom prý země, postavy a tvory, které jsme dřív v Tolkienově světě nespatřili.

MMO The Lord of the Rings od Amazonu bylo poprvé oznámeno v roce 2018 a pak se znovu slavnostně připomnělo v roce 2019. Mělo jít o free-to-play hru pro PC a konzole, která by byla zasazená dlouho před události Pána prstenů. Navštívili bychom prý země, postavy a tvory, které jsme dřív v Tolkienově světě nespatřili.

Amazon mluvil o projektu jako o obrovské příležitosti, protože mají k dispozici jeden z nejbohatších fiktivních vesmírů vůbec. Na hře se podíleli zkušení veteráni, kteří dříve pracovali na hrách EverQuest, Destiny, PlanetSide nebo World of Warcraft. Titul jsme bohužel nikdy nespatřili v akci. Vyjít měl někdy v roce 2022. Neměl mít ovšem nic společného s novým seriálem od Amazonu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru