Amazon pracuje na filmu a seriálu Tomb Raider

Amazon pracuje na filmu a seriálu Tomb Raider

V plánu je vytvořit velký propojený svět podobný Marvelu, oznámená hra nemusí být jediná

Zdroj: Crystal Dynamics
28. 1. 2023

Společnost Amazon se stále více věnuje hrám, a to jak přímo jim samotným, tak jejich adaptacím. Připomeňme, že se momentálně natáčí seriál Fallout a nedávno byl oznámen seriál God of War, v prosinci jsme se však dozvěděli, že Amazon rovněž vydá nový Tomb Raider od Crystal Dynamics. Podle magazínu The Hollywood Reporter je ovšem v plánu vícero projektů, které zahrnují minimálně film a seriál, jimiž hodlá Amazon rozšířit franšízu Tomb Raider.

Jako první přišel exkluzivně The Hollywood Reporter se seriálem, který by podle jeho zdrojů měla napsat Phoebe Waller-Bridge, autorka, scenáristka a představitelka hlavní role seriálu Potvora (Fleabag), který pro Amazon připravila v roce 2016 a 2019, kromě toho ale stojí i za scénářem k poslední bondovce Není čas zemřít nebo seriálu Na mušce (Killing Eve) a ve filmu Indiana Jones a disk osudu (Indiana Jones and the Dial of Destiny) hraje Jonesovu vnučku Helenu. Magazín navázal na den starou informaci, jež zahrnovala obnovení smlouvy a spolupráce mezi Waller-Bridge a společností a jeho streamovací službou. Navzdory tomu, že je sama herečkou, neměla by mít v plánu v seriálu hrát, natož se ujmout role Lary, měla by se ale společně se společností dj2 Entertainment ujmout produkce. Více informací o seriálu ovšem v tuto chvíli nemáme.

Nedlouho poté následoval další článek, který již hovořil i o filmu. Opět podle zdrojů The Hollywood Reporter je cílem Amazonu propojit všechna média, hru se seriálem a právě i filmem, a to ve stylu Marvelu, respektive vybudování podobného „vesmíru“. Amazon se měl spojit s již zmíněnou produkční společností dj2 Entertainment, přičemž by vedle kromě výše zmíněného seriálu měla smlouva zahrnovat celovečerní film, ale k tomu i nejméně jednu hru. To se nepochybně váže k prosincovému hernímu oznámení od Crystal Dynamics, nicméně na základě těchto nových informací by se dalo předpokládat, že může vzniknout do budoucna více titulů.

The Hollywood Reporter uvádí, že by měla velikost celého projektu dosahovat dokonce až rozměrů Pána prstenů, respektive seriálu Prsteny moci, jehož první sérii Amazon uvedl v září 2022. Ani v jednom případě ovšem není zdroj nijak přiblížen a Amazon se k této záležitosti nijak nevyjádřil. Na filmu by se nicméně neměla podílet Phoebe Waller-Bridge, jelikož ta se má věnovat výhradně seriálu. Připomeňme však, že vzniká i anime Tomb Raider, na kterém opět pracuje dj2 Entertainment, ale vzniká pro Netflix. dj2 Entertainment nyní celkově pracuje na velkém množství adaptací her. Kromě Tomb Raider pracuje i na It Takes Two, Disco Elysium nebo Streets of Rage, ale ani o těchto projektech zatím mnoho nevíme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru