Cuphead (seriál), Podívejte se na první ukázku ze seriálu Cuphead

Podívejte se na první ukázku ze seriálu Cuphead

Na televizní obrazovky má zamířit i cenami ověnčené netradiční RPG Disco Elysium

Zdroj: StudioMDHR/ZA/UM
27. 6. 2020
Název: Cuphead (seriál) Datum vydání: 18. 2. 2022

Náhoda tomu chtěla, že se nám opět ve stejnou chvíli sešly informace o dvou televizních adaptacích herních projektů. Tou první je animovaný seriál Cuphead od Netflixu, o němž už nějakou dobu víme, a nyní jsme se konečně dočkali první krátké ochutnávky. Pořad nazvaný The Cuphead Show! vzniká ve spolupráci s původními vývojáři z týmu StudioMDHR. Autoři nás lákají na komediální dobrodružství Cupheada a Mugmana ve světě Inkwell Isles.

Upoutávka představuje animátory i dabéry a především slibuje, že se nového seriálu dočkáme už brzy. Samotný Cuphead vyšel v roce 2017 na PC a Xboxu, o rok později se dostal na Mac a loni v dubnu vyšel k velkému překvapení mnoha hráčů také na Switchi. Kanadští vývojáři se u vizuálně originálního titulu inspirovali kreslenými groteskami ze třicátých let, takže má přirozeně ke skutečnému seriálu od počátku velmi blízko. Hra zaznamenala značný ohlas u kritiky i hráčů, posbírala řadu ocenění a prodala přes 5 milionů kopií. Ve vývoji byla velmi dlouho, už od roku 2010.

Animovaný seriál The Cuphead Show! byl oznámen loni v červenci. V adaptaci se objeví postavy i místa ze hry, ale také úplně nové prvky. I když je seriál primárně určený dětem, má svým humorem oslovit také dospělé. Ostatně původní hra zrovna pro děti moc nebyla. Cuphead od Netflixu zůstane věrný ručně kresleným postavám, ale animace bude probíhat s pomocí moderních postupů, protože jinak by byla výroba příliš zdlouhavá. Původní autoři u seriálu figurují coby výkonní producenti. Samotný Netflix je velmi aktivní na poli adaptací videoher. Už dříve vsadil na Zaklínače nebo Castlevanii a chystat má třeba Dragon’s Dogma nebo seriál podle Resident Evilu.

Na televizní obrazovky se chystá rovněž seriál inspirovaný RPG Disco Elysium. S touto informací přispěchal magazín Variety. Podle webu se vývojáři ZA/UM spojili se společností dj2 Entertainment, která produkovala film Ježek Sonic. Mají práva také na celou řadu dalších značek, z nichž plánují udělat filmy a seriály. Namátkou můžeme jmenovat Life is Strange, We Happy Few, Vampyr, Little Nightmares, Ruiner, Hawken nebo třeba Sleeping Dog.

Filmaři se teď na videohry zjevně zaměřili

Adaptace hry Disco Elysium zatím nemá scénáristu a neví se ani, kam by mohla zamířit. Obě strany – vývojáři i producenti – si ale spolupráci už nyní velmi pochvalují a těší se na výsledek. RPG Disco Elysium vyšlo loni v říjnu na PC, letos v dubnu na Mac a míří také na konzole včetně Switche. Netradiční RPG neobsahuje klasické souboje. Podobně jako Cuphead jde o titul, který sklidil skvělé známky v recenzích, těší se velké oblibě u hráčů a obdržel mnoho cen.

Pokud byste si chtěli osvěžit jiné podobné projekty z poslední doby, můžeme vám namátkou připomenout, že se pracuje na filmech The Last Guardia, Borderlands, Mortal Kombatu, hororech Silent Hill i Fatal Frame, pokračování Ježka Sonica či Tomb Raidera a seriálech Brothers in Arms, Kingdom Hearts, Bendy and the Ink Machine nebo My Friend Pedro.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru