Producenti filmového Sonica prý dělají na Streets of Rage

Za novým snímkem má stát scenárista Johna Wicka. Vznik opět zajišťuje dj2 Entertainment

Zdroj: Sega
19. 4. 2022

Úspěch filmového Sonica, který se díky prvnímu dílu nové série od Paramountu stal nejúspěšnější filmovou adaptací videohry, zřejmě Segu namlsal k dalším podobným projektům. Potvrzovat to mají zákulisní informace respektovaného filmového magazínu Deadline, který tvrdí, že dalším společným projektem japonských vývojářů a skupiny dj2 Entertainment bude adaptace hry Streets of Rage z roku 1991. Na filmu se má rovněž podílet scenárista filmové série John Wick Derek Kolstad, který se vedle akčního hitu s Keanu Reevesem podepsal také pod neméně syrový snímek Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli. A zajímavě zní rovněž zapojení producentů z Escape Artist, kteří mají s žánrem akčních filmů zkušenosti například skrze Equalizera.

„Po úspěchu filmů Sonic the Hedgehog od Paramountu se společnost Sega chystá vydat na velké plátno s další sérií,“ uvozuje Deadline svou exkluzivní zprávu a s odvoláním na své zdroje jmenuje zmíněnou chodičku-mlátičku, která loni oslavila 30 let od svého uvedení. Streets of Rage vyšlo původně pro Mega Drive a Sega na tom v případě prvních tří dílů očividně nechtěla nic měnit. Na další platformy se tak první a druhý díl dostal až o mnoho let později coby retro vzpomínka pro 3DS, což už ale neplatí o stále ještě relativně novém čtvrtém dílu. Ten vyšel po více než čtvrtstoletí od uvedení Streets of Rage 3 a skrze vysoká hodnocení v recenzích prokázal, že i v dnešní době mají hráči chuť na žánr beat ‚em up. To by mohlo společnosti Sega potenciálně pomoci při snaze nalákat do kin co nejvíc herních i neherních nadšenců, není ovšem pochyb o tom, že to bude mít tahle série v porovnání se Sonicem těžší.

Ve Streets of Rage by navíc mělo jít především o akci, což by mohlo sednout Kolstadovi, který má se psaním takových situací velké zkušenosti.

Deadline nicméně nad rámec v úvodu zmíněných jmen a společností neuvádí nic bližšího, takže zůstává otázkou, co přesně budou filmaři adaptovat. Pokud by se mělo jednat o první díl – a je to tak samozřejmě velmi pravděpodobné – čeká nás souboj policistů s kriminálními syndikáty, které vede muž s dnes již mírně úsměvným jménem Mr. Big. Fanoušci Sexu ve městě ale mohou zůstat klidní, Chris Noth se do své role s největší pravděpodobností nevrátí a tahle shoda jmen je skutečně jen ryze náhodná. Ve Streets of Rage by navíc mělo jít především o akci, což by mohlo sednout Kolstadovi, který má se psaním takových situací velké zkušenosti. Bude však zajímavé sledovat – pokud se filmaři rozhodnou zapojit do děje všechny tři možné policisty – jak na tom bude chemie protagnostiů, případně zda se dočkáme legendárních výpadů, hlaviček, baseballových pálek a hlavně jablek a kuřat, které doplňují hlavním hrdinům energii…

O možném obsazení nebo dokonce předpokládanému termínu premiéry bohužel nemůže být v tuto chvíli řeč. Zapomínat nesmíme na to, že zpráva ještě nebyla oficiálně potvrzena a s přihlédnutím k tomu, kolik adaptací her momentálně vzniká, nemůžeme nic považovat za stoprocentní. Připomínáme však, že dj2 Entertainment pracuje také na adaptaci It Takes Two a ve spojitosti s Johnem Wickem – ačkoliv přes režiséra Chada Stahelskiho – můžeme připomenout také vznikající film Ghost of Tsushima.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru