Producenti filmového Sonica prý dělají na Streets of Rage

Producenti filmového Sonica prý dělají na Streets of Rage

Za novým snímkem má stát scenárista Johna Wicka. Vznik opět zajišťuje dj2 Entertainment

Zdroj: Sega
19. 4. 2022

Úspěch filmového Sonica, který se díky prvnímu dílu nové série od Paramountu stal nejúspěšnější filmovou adaptací videohry, zřejmě Segu namlsal k dalším podobným projektům. Potvrzovat to mají zákulisní informace respektovaného filmového magazínu Deadline, který tvrdí, že dalším společným projektem japonských vývojářů a skupiny dj2 Entertainment bude adaptace hry Streets of Rage z roku 1991. Na filmu se má rovněž podílet scenárista filmové série John Wick Derek Kolstad, který se vedle akčního hitu s Keanu Reevesem podepsal také pod neméně syrový snímek Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli. A zajímavě zní rovněž zapojení producentů z Escape Artist, kteří mají s žánrem akčních filmů zkušenosti například skrze Equalizera.

„Po úspěchu filmů Sonic the Hedgehog od Paramountu se společnost Sega chystá vydat na velké plátno s další sérií,“ uvozuje Deadline svou exkluzivní zprávu a s odvoláním na své zdroje jmenuje zmíněnou chodičku-mlátičku, která loni oslavila 30 let od svého uvedení. Streets of Rage vyšlo původně pro Mega Drive a Sega na tom v případě prvních tří dílů očividně nechtěla nic měnit. Na další platformy se tak první a druhý díl dostal až o mnoho let později coby retro vzpomínka pro 3DS, což už ale neplatí o stále ještě relativně novém čtvrtém dílu. Ten vyšel po více než čtvrtstoletí od uvedení Streets of Rage 3 a skrze vysoká hodnocení v recenzích prokázal, že i v dnešní době mají hráči chuť na žánr beat ‚em up. To by mohlo společnosti Sega potenciálně pomoci při snaze nalákat do kin co nejvíc herních i neherních nadšenců, není ovšem pochyb o tom, že to bude mít tahle série v porovnání se Sonicem těžší.

Ve Streets of Rage by navíc mělo jít především o akci, což by mohlo sednout Kolstadovi, který má se psaním takových situací velké zkušenosti.

Deadline nicméně nad rámec v úvodu zmíněných jmen a společností neuvádí nic bližšího, takže zůstává otázkou, co přesně budou filmaři adaptovat. Pokud by se mělo jednat o první díl – a je to tak samozřejmě velmi pravděpodobné – čeká nás souboj policistů s kriminálními syndikáty, které vede muž s dnes již mírně úsměvným jménem Mr. Big. Fanoušci Sexu ve městě ale mohou zůstat klidní, Chris Noth se do své role s největší pravděpodobností nevrátí a tahle shoda jmen je skutečně jen ryze náhodná. Ve Streets of Rage by navíc mělo jít především o akci, což by mohlo sednout Kolstadovi, který má se psaním takových situací velké zkušenosti. Bude však zajímavé sledovat – pokud se filmaři rozhodnou zapojit do děje všechny tři možné policisty – jak na tom bude chemie protagnostiů, případně zda se dočkáme legendárních výpadů, hlaviček, baseballových pálek a hlavně jablek a kuřat, které doplňují hlavním hrdinům energii…

O možném obsazení nebo dokonce předpokládanému termínu premiéry bohužel nemůže být v tuto chvíli řeč. Zapomínat nesmíme na to, že zpráva ještě nebyla oficiálně potvrzena a s přihlédnutím k tomu, kolik adaptací her momentálně vzniká, nemůžeme nic považovat za stoprocentní. Připomínáme však, že dj2 Entertainment pracuje také na adaptaci It Takes Two a ve spojitosti s Johnem Wickem – ačkoliv přes režiséra Chada Stahelskiho – můžeme připomenout také vznikající film Ghost of Tsushima.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru