Nightdive chystají remastery SiN a Shadow Man

Nightdive chystají remastery SiN a Shadow Man

Vedle Blade Runnera se modernizace dočkají i akční klasiky z devadesátých let

Zdroj: Nightdive
19. 3. 2020

O vývojářích ze studia Nightdive Studios jste od nás mohli slyšet právě před týdnem, kdy jsme vás informovali o chystaném remasteru sci-fi dobrodružství Blade Runner. To ale nakonec není jedinou reinkarnací letité značky v podání tohoto týmu. Dnes se totiž dozvídáme rovnou o dvojici dalších klasik z devadesátých let, které se rovněž dočkají modernizace.

Shadow Man

Prvním a v kooperaci s vydavatelstvím Valiant Entertainment odhaleným projektem je remaster akční adventury Shadow Man. Původní hru měl na starosti tým Acclaim Studios, který v roce 1999 titul vydal na PC, PlayStation, Nintendo 64 a na Dreamcast. Fanoušci tohoto chlapíka s nadpřirozenými schopnosti pak mohou vzpomenout i na to, že mírně aktualizovaná verze hry dorazila opět na PC ještě v roce 2014, chystaný remaster ale bude výrazně propracovanější.

Ovšem obrázky napovídají, že z technického hlediska nepůjde o kdovíjak komplexní předělávku, bude se spíše jednat o verzi hry přiblíženou dnešním technologickým standardům. Pokud bychom měli mluvit konkrétněji, tak autoři sáhnou po vlastním enginu KEX a na náhled na možnosti a specifika této platformy obecně se můžete podívat ve videu přiloženém níže. Stejný engine pak pohání i další tituly zmíněného studia, kam spadá například System Shock: Enhanced Edition, Turok, Turok 2: Seeds of Evil, Blood: Fresh Supply a Forsaken Remastered. Díky KEX se pak hráči mohou v případě aktualizovaného Shadow Mana těšit například až na 4K rozlišení, na dynamické stíny, lepší nasvícení scén, vyhlazování hran, remasterované audio, vylepšené částicové efekty, HDR a další. Chybět nebude ani podpora ovladačů, což je ale samozřejmě dáno i vybranými platformami.

Hra skrze Steam i GOG dorazí v blíže neupřesněném termínu na PC a vedle toho i na PlayStation, Xbox a na Nintendo Switch. Třešničkou na dortu pak je příslib dodání původně vystřiženého obsahu. Stephen Kick, CEO z Nightdive Studios nadále k remasteru dodává následující: „Naším cílem s remasterem je poskytnout dnešní generaci hráčů všechny funkce, které očekávají od moderního titulu, ale zároveň zachovat vlastnosti, které z kultovní postavy i původní hry učinily nezapomenutelnou klasiku.“ V té se podíváme například do Louisiany, New Yorku, Texasu a dalších lokací, kde přijde při soubojích s protivníky řeč nejen na klasické přestřelky, ale řada dojde třeba i na Voodoo.

Sluší se zde rovněž dodart, že Valiant Entertainment v současnosti platí po Marvelu a DC za třetího největšího vydavatele komiksu. S tím souvisí to, že ve Valiant se chystají chopit příležitosti po svém a vedle hry chystají i nový komiks. Ten dorazí letos v květnu a jeho autorem bude Cullen Bunn. Ten v minulosti spolupracoval například i s Marvelem na postavě Venoma.

SiN

Tím dalším chystaným remasterem je střílečka SiN, která dorazila už v roce 1998 a která by pravděpodobně mohla být mnohem známější, než tomu tak dnes ve skutečnosti je. Měla ale tu smůlu, že vyšla jen pár dní před ikonickým prvním dílem série Half-Life. Ale pozornost si dle týmu Nightdive zaslouží, a díky tomu si mohli fanoušci na Steamu všimnout pozoruhodné aktualizace, jež k základní verzi hry přidala přízvisko Gold. Tento update přinesl opravu některých chyb a přidán byl dokonce i přídavek Wages of SiN a další vlastnosti (viz tento seznam). Mnohem důležitější je ale nyní to, že i SiN se dočká nové verze a portu na engine KEX.

Nightdive v otázce remasteru akce SiN bohužel příliš detailů nesdíleli, očekáváme ale, že se hře dostane přinejmenším stejné množství péče jako ostatním podobným klasikám. To v praxi znamená zásahy hlavně do technické stránky hry s cílem přizpůsobit běh titulu moderním strojům i dnešním standardům. I zde pak platí, že ještě neznáme plánované datum vydání, nicméně níže se alespoň můžete naladit formou traileru vydaného u příležitosti aktualizované stávající verze hry:

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru