Blade Runner 2033: Labyrinth, Annapurna Interactive, Po 25 letech vznikne nový herní Blade Runner

Po 25 letech vznikne nový herní Blade Runner

Hra bude zasazena mezi oba filmové díly. Nemusí jít o jediný titul s touto licencí ve vývoji

Zdroj: Annapurna Interactive
30. 6. 2023

Pokud se řadíte k fanouškům Blade Runnera, mnoho příležitostí, jak se do světa téhle kultovní dystopické sci-fi podívat prostřednictvím hry, jste příliš neměli. Posledním vážnějším počinem je stejnojmenná adventura, ovšem pocházející už z roku 1997, kterou jste si, pravda, mohli loni zahrát ve vylepšené verzi, ale to bychom vám pro jistotu vůbec nedoporučovali. Zkrátka, poslední hra z tohoto univerza vyšla před čtvrtstoletím a lidé ze společnosti Annapurna Interactive usoudili, že je to dostatečně dlouho na to, aby se hráči mohli začít těšit na novinku. Ponese název Blade Runner 2033: Labyrinth, stojí za ní dosud veřejně neoznačený interní tým a zřejmě bez velkého překvapení půjde opět o adventuru.

Blade Runner 2033: Labyrinth bude zasazen mezi původní film a jeho pokračování Blade Runner 2049. Odehrává se tedy po blackoutu, který měl zamezit další diskriminaci a vraždění replikantů, což ale ve finále neproběhlo úplně podle představ. Hra se nicméně nebude zabývat dlouhodobějším dopadem, ale situací bezprostředně poté, kdy se vše na deset dní ponořilo do temnoty a už tak pošramocené osudy lidí dostaly další ránu. Hlavní hrdina je bývalým policistou, o práci přišel právě během blackoutu, ale z nějakého důvod se nyní musí vrátit a pustit se do dalšího vyšetřování. Vývojáři provází oznámení hry řečnickou otázkou, co asi mohou bladerunneři dělat, když tu nejsou žádní replikanti, které by bylo možné lovit, ale odpovědi zatím nepřináší. K dispozici je nicméně první teaser, který skvěle nastavuje očekávanou atmosféru, včetně hudby i vizuálního stylu a rozhodně zvyšuje náš zájem.

Co se týče standardních detailů, vývojáři zatím zůstávají poměrně skoupí na slovo a nemáme tudíž jasno ani o tom, na jaké platformy hra míří, natož abychom pro vás měli informaci o datu či termínu vydání. Ostatně, na Steamu, kde je už založená příslušná stránka, se jasně uvádí, že další informace přinesou vývojáři či vydavatelé v nadcházejících měsících. V souvislosti s oznámenou hrou se nicméně na povrch vrátily dřívější spekulace ohledně nové hry, která s licencí Blade Runnera vzniká a zdá se, že jde o dva různé projekty. Přibližně před rokem se nechal insider Tom Henderson slyšet, že švýcarské studio 110 Industries získalo práva na zmiňovanou značku a na rok 2025 chystá svou hru. Toto studio ale nemá majetkově ani partnersky nic společného s Annapurnou a hlavně, nepracuje v něm Chelsea Hash, která má vývoj Blade Runnera 2033: Labyrinth vést. Mimochodem, jde o game directorku hry Solar Ash a vedoucí technickou grafičku What Remains of Edith Finch, což ve finále zní jako další bod, proč se na novinku těšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru