Henderson: Vzniká nová hra na motivy Blade Runneru

Henderson: Vzniká nová hra na motivy Blade Runneru

Licenci získala nová ambiciózní švýcarská společnost, ke které se přidal zakladatel EA

Zdroj: Warner Bros.
10. 6. 2022

Zajímavé informace k nám v posledních hodinách proudí nejen prostřednictvím nejrůznějších přenosů a akcí. Insider Tom Henderson přišel na webu Try Hard Guides s dalším překvapivým neoficiálním odhalením. Tvrdí, že vzniká nová hra na motivy slavného sci-fi Blade Runner. Práva na adaptaci podle něj získala společnost 110 Industries. Podle zákulisních zdrojů titul vznikne v novém studiu ve Švýcarsku a vyjít by měl v roce 2025.

Nic moc dalšího prý o hře není známé a v blízké budoucnosti nás prý čeká oficiální oznámení v podobě krátkého cinematic traileru. Tom Henderson upozorňuje, že jde o jiný projekt, než je vylepšená verze slavné point and click adventury Blade Runner z roku 1997 od studia Westwood. Na Enhanced Edition dělají společnosti Nightdive Studios a Alcon Entertainment, přičemž by měla vyjít na PC i konzole včetně Switche.

O společnosti 110 Industries, která má stát za novým Blade Runnerem, jsme psali už i my na Vortexu, pokud vám není její jméno povědomé. Naposledy jsme v dubnu zmiňovali její jméno v souvislosti s možným pokračováním ságy Shenmue. Jinak ale opravdu jde o relativně nového hráče na tomto poli, který má ovšem zřejmě velká předsevzetí.

K firmě se nedávno jako poradce přidal zakladatel Electronic Arts Trip Hawkins. Má to být nová ambiciózní společnost s přesvědčivou vizí a vzrušujícími chystanými tituly, prohlásil tehdy Hawkins. Podle jeho slov mají 110 Industries potenciál velmi zapůsobit na celé odvětví. Spekulovaná hra podle Blade Runneru rozhodně zní jako něco, co by do této velkorysé definice zapadalo.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru