MechWarrior 5: Clans, Piranha Games, Piranha Games oznamují nový MechWarrior

Piranha Games oznamují nový MechWarrior

Za trochu matoucím názvem se skutečně ukrývá úplně nová hra. Pomrkává na druhý díl

Zdroj: Piranha Games
16. 9. 2023

Letos v lednu jsme psali, že ve vývoji je nový MechWarrior a že bude formálně představen ještě letos. V podcastu NoGutsNoGalaxy to prozradil šéf kanadského studia Piranha Games Russ Bullock. Mělo se podle něj jednat o singleplayerový titul, který bude pokračovat v příběhové linii. Už tehdy Bullock zmínil, že novinka rovnou míří na PC i konzole a že oficiálního představení bychom se mohli dočkat někdy na podzim, snad v září. A teď je tady.

Poprvé od titulu MechWarrior 2 z roku 1995 se podle vývojářů vrátíme do období Clan Invasion, jednoho z nejdůležitějších v celé značce.

Piranha Games oznámili novou hru MechWarrior 5: Clans, což je číslováním trochu matoucí vzhledem k tomu, že předchozí hra se jmenovala MechWarrior 5: Mercenaries. Clans jsou ale samostatnou hrou, nikoli rozšířením, a míří na PC, PlayStation i Xbox, ačkoli nebyly zmíněny konkrétní konzole. Pravděpodobně už půjde o systémy současné generace.

Podle autorů se vypravíme do roku 3050 a lákají na chytlavý příběh. Kampaň nás vezme na řadu různých planet, přičemž tým slibuje poctivě ručně vytvořené mapy. Poprvé od titulu MechWarrior 2 z roku 1995 se podle vývojářů vrátíme do období Clan Invasion, jednoho z nejdůležitějších v celé značce. Piranha Games přesto říkají, že MechWarrior 5: Clans představuje dokonalý vstupní bod do tohoto vesmíru pro úplné nováčky a současně má novinka potěšit také veterány.

Piloti mechů musí plánovat, taktizovat, upravovat, vylepšovat a vyzbrojovat své stroje. Strategii je potřeba přizpůsobit i tomu, jaká mise nás čeká a kde se budeme pohybovat. Opět se ujmeme nováčka, ale brzy budete mít na povel další mechy. Lineární kampaň by podle dřívějších zpráv měla nabídnout také kooperaci.

MechWarrior 5: Clans pohání Unreal Engine a slibuje detailní prostředí i destrukci. K dispozici máme první krátký, ale atmosférický teaser (jeho závěr jistě ne náhodou připomíná obal MechWarrioru 2), několik screenshotů, hra má profil na Steamu a spuštěn byl i oficiální web.

I když je název dost matoucí a člověk by očekával, že po MechWarrior 5: Mercenaries dorazí nějaký MechWarrior 6, jde skutečně o samostatnou hru, žádné DLC a není samozřejmě potřeba vlastnit předchozí díl. Ostatně nejlépe to podtrhuje skutečnost, že MechWarrior 5: Mercenaries už za pár dní čeká poslední DLC. Expanze The Dragon’s Gambit vyjde 28. září a bude se prodávat za 15 dolarů. MechWarrior 5: Clans pak vyjde příští rok

Piranha Games mají na kontě MechWarrior Online z roku 2013 a v roce 2019 vydal MechWarrior 5: Mercenaries, který se o dva roky později dostal také na Xbox a PlayStation. Hra prodala víc než 1,5 milionu kopií a na Steamu ji chválí 83 procent hráčů.

MechWarrior 5: Clans, Piranha Games, Ve vývoji je nový MechWarrior

Sága MechWarrior

Série MechWarrior se zrodila v roce 1989 a je zasazena do fiktivního vesmíru BattleTech. Válečná sci-fi od společnosti FASA debutovala už v roce 1984 a z původní deskové hry se dostala i do počítačových her, karetních her, knih nebo televize. V minulosti se hovořilo také o možné hollywoodské adaptaci. První počítačovou hrou byl mix tahové adventury a RPG BattleTech: The Crescent Hawk's Inception z roku 1988 od Westwoodu. Na něj o dva roky později navázal BattleTech: The Crescent Hawk's Revenge od stejného studia. Real-time taktická hra se stala základem pro budoucí strategii Dune II z roku 1992. Kromě her od fanoušků stojí za zmínku spin-off MechWarrioru v podobě taktické hry MechCommander z roku 1998 a její pokračování z roku 2001. Na odkaz ságy už v roce 2018 navázala tahová strategie BattleTech od studia Harebrained Schemes a Paradoxu. Na titulu se podílela řada veteránů ságy a vyšel pro Windows, Mac a Linux.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru