Tomb Raider (2023), Amazon Game Studios, Nový Tomb Raider by se mohl již brzy ukázat

Nový Tomb Raider by se mohl již brzy ukázat

Oficiální web nabádá k registraci a slibuje informace či odměny. Spekuluje se o odhalení

Zdroj: Crystal Dynamics
21. 8. 2023

Oblíbenou sérii Tomb Raider a její představitelku Laru Croft toho v dohledné době nečeká zrovna málo. Studio Crystal Dynamics, jež se minulý rok vymanilo z vlastnictví společností Square Enix, když se společnost Embracer vydala na velké nákupy, nový díl oznámilo už loni v dubnu. Od té doby se objevilo několik uniklých informací o možném příběhu a obsahu hry, ale oficiálně toho o nadcházejícím titulu příliš nevíme. Na konci roku však došlo k oznámení vydavatele, jímž se stal Amazon a věci se daly opět do pohybu. Hráči na základě čerstvých náznaků očekávají už brzy první konkrétní informace.

Oficiální webová stránka Tomb Raider byla před několika dny aktualizována a láká na jakési nadcházející novinky. Zájemci se mohou nově na webu zaregistrovat, zdá se však, že nepůjde jen o odběr e-mailů. Zprávy by měly do budoucna zahrnovat „odměny, exkluzivní nabídky, merch, detaily o vydání a další“, jde ovšem o plnohodnotnou registraci, jejíž součástí je i zobrazované jméno pro budoucí využití. Doprovodný text se navíc táže, zda jsou hráči připraveni stát se Tomb Raiderem, což by mohlo odpovídat úniku zmiňujícím Lařinu spolupráci s dalšími dobrodruhy. To je ovšem v tuto chvíli pouze odvážná spekulace. Připomeňme, že předmětem úniku byla část scénáře pro casting, z něhož jsme se dozvěděli i to, že by Lara měla být vyspělejší a že by mohlo dojít k přeobsazení.

Na začátku letošního roku se o hře zmiňoval Miller Ross, jenž stál za velkými úniky z Marvel’s Avengers, tedy shodou okolností další hry od studia Crystal Dynamics. Podle něj by měl být další Tomb Raider plnohodnotně představen právě letos. To koneckonců není příliš nereálné, když o titulu oficiálně víme. Pochopitelně se nabízí už za pár dní Opening Night Live Geoffa Keighleyho na Gamescomu, ten už se ovšem před pár dny rozhodl mírnit očekávání co se týče nových her, přičemž nový Tomb Raider lze nepochybně označovat za velkou věc. Mohli bychom se tak například dočkat až na konci roku během The Game Awards, ale klidně i při úplně jiné příležitosti.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru