Szrot, Kontraktor Entertainment Bureau, Szrot vypadá jako Driver z východní Evropy

Szrot vypadá jako Driver z východní Evropy

Automobilová hra s auty, na která by nejraději řada řidičů zapomněla. A v grafice jako z PS1

Zdroj: Kontraktor Entertainment Bureau
18. 5. 2024
Název: Szrot Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Pokud vás v minulosti zaujaly hry s auty jako Jalopy nebo Petrol Blood zaměřené primárně na vozový park z bývalého východního bloku, mám pro vás tip na něco právě z téhle škatulky. Název titulu Szrot už lecos sám o sobě naznačuje. Vy navíc máte tu výhodu, že ho nepotřebujete na rozdíl od většiny ostatních hráčů ve světě vysvětlovat.

Jako Driver zpoza železné opony

Szrot se zaměřuje na auta a region východní Evropy. A tomu všemu navíc dodává druhotný nostalgický nádech skutečnost, že po grafické stránce se novinka inspirovala hrami z původního PlayStationu například.

Ponoříme se do světa pouličního závodění, které bude stejně nebezpečné jako nezvyklé. Peníze si navíc můžete mezi jednotlivými závody přivydělat plněním různých službiček pro místní. Ne vždy ale budou v mezích zákona, upozorňují autoři. Vypravíme se přitom do Bělehradu, ale třeba i na finsko-ruskou hranici, což je opravdu zajímavá kombinace.

Szrot na Steamu výslovně láká na částečně otevřené světy, ale také destrukci, úpravu vozu a honičky s policií. Autoři chtějí tímto způsobem vyseknout poklonu podceňovaným vozům, které byly populární v bývalém východním bloku. Nemá smysl zabíhat do podrobností, stačí se mrknout na obrázky nebo na videa. V ulicích navíc narazíte mimo jiné na staré československé tramvaje.

Hra by měla nabídnout také split-screen. Ale víc informací k němu momentálně nemáme. Pracuje na ní dánské studio Kontraktor Entertainment Bureau, respektive jeho autoři Hjalte Tagmose a Gustaw Mackay.

Je mi jasné, že low poly grafika nebude lichotit všem, ale podle mě má novinka nesporné kouzlo. Kromě jiného připomíná třeba prvního Drivera. Podle samotných autorů spočívá kouzlo i v tom, že to má vypadat jako něco z devadesátých let, co by ale v této době nikdy vyjít nemohlo. Protože takováhle hra s auty by v té době nikdy neprošla.

Szrot míří na Windows i Mac. Na datum vydání byste se ovšem momentálně ptali marně. Bohužel o moc víc informací v tuhle chvíli o projektu na internetu nenajdete. Vzniká už několik let, průběžně se prezentuje na různých vývojářských akcích v Evropě, ale na detaily jsou autoři trochu skoupí. Jisté ale je, že tenhle kousek stojí minimálně za sledování.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru