Final Fantasy XVI, Square Enix, Final Fantasy XVI se k hráčům dostalo o týden dřív

Final Fantasy XVI se k hráčům dostalo o týden dřív

Dávejte pozor, na internetu už lze narazit na příběhové detaily i dlouhé záběry z úvodních částí

Zdroj: Square Enix
16. 6. 2023
Název: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2023

Datum vydání nejnovějšího dílu série Final Fantasy připadá až na 22. června, k některým lidem se však hra dostala o týden dříve a znovu se opakuje nepříjemná situace, kterou jsme v nedávné minulosti popisovali už několikrát. Protože kopie hry dorazily hráčům zcela legální cestou, nic jim nebrání v tom, aby o velmi očekávaném titulu otevřeně mluvili a zasypávali ty, kteří stále čekají, nežádoucími informacemi o příběhu, zvratech nebo jen událostech, které čekají za hranicí nedávno uveřejněné demoverze. Přijměte proto od nás upozornění, abyste si v nadcházejících dnech dávali větší pozor, jakých diskuzí se účastníte, pokud si nechcete narušit vlastní zážitek z hraní.

Informace o předčasně uniklých kopiích hry se začaly objevovat v průběhu noci na pátek a informují o nich například magazíny VGC nebo Push Square. Ačkoliv z pochopitelného důvodu nezmiňují žádné konkrétní detaily, za sebe upozorním, že lze na spoilery snadno narazit na Twitteru a v diskuzích na Redditu. Sám už tedy bohužel vím o některých příběhových vyústěních ze začátku hry, které mi určitě nezkazí celou hru, ale rozhodně bych je chtěl odhalit za týden sám. Jen namátkou byste se tímto způsobem mohli dozvědět některé důležité věci o historii postav, jejich motivacích i konkrétních scénách, které se odehrají krátce po startu, ale působí závažně a mohou mít významný vliv na příběh. Situace se navíc může potenciálně zhoršit tím, jak daní hráči budou postupovat a dostávat se k dalším informacím, takže, ještě jednou – k fanouškům Final Fantasy – ostražitosti není nikdy dost.

Jak už jsme uvedli výše, v nedávné minulosti jsme zaznamenali podobných případů hned několik, bavíme-li se o velkých očekávaných titulech. Smůlu v tomto ohledu měla zejména Sony, které tímto způsobem unikly namátkou hry jako Horizon Forbidden West nebo God of War Ragnarök. Velký problém ale řešila také Sega s únikem Sonic Frontiers na Switch, a když už jsme u konzole od Nintenda, nesmíme samozřejmě zapomenout na katastrofu obřích rozměrů, kterou byl únik zcela hratelné verze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom necelé dva týdny před vydáním. Objevují se proto hlasy, že za tohle všechno může fyzický prodej her a přechod na stoprocentně digitální pokrytí distribuce by mohl podobným incidentům předcházet. Zrušit fyzické kopie ale není, jak se projevuje už roky, nic snadného a patrně ani žádoucího.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru