Embracer čekají další propouštění a zavírání studií

Embracer do konce září propustil 900 lidí

Lars Wingefors děkuje odcházejícím zaměstnancům a chce dělat změny se soucitem

Zdroj: koláž/Vortex
16. 11. 2023

Nemine snad týden, abychom neinformovali o tom, že někdo v herním byznysu přijde o práci. V aktuální vlně propouštění je jednou z nejviditelnějších firem gigant Embracer, který už v červnu oznámil svůj velký restrukturalizační program. Teď firma uvedla, že během probíhajících změn už přišlo o práci 900 lidí (via VGC). Jedná se přitom o data za druhé čtvrtletí finančního roku, tedy do konce září. Má jít o přibližně 5 procent zaměstnanců.

Jak Embracer už dřív upozornil, restrukturalizace počítá s propouštěním, rušením projektů i zavíráním celých studií. A to se také děje. Provoz ukončily týmy Volition a Campfire Cabal. Podobný osud prý hrozí také autorům TimeSplitters ze studia Free Radical Design. A spekulovalo se o možném prodeji Gearboxu.

Šéf Embraceru Lars Wingefors poděkoval 900 zaměstnancům, kteří museli ve druhém čtvrtletí opustit firmu. Embracer je dál odhodlaný transformovat se, aby byl ve výsledku silnější společností. Wingefors ujistil, že dělají vše proto, aby zachovali stávající místa. Není to podle něj lehký proces. Lidé jsou pro Embracer důležití a považuje za klíčové, aby byl restrukturalizační program realizován se soucitem a respektem.

VGC připomíná, že Embracer už propouštěl také v Gearboxu, Crystal Dynamics, Beamdogu nebo Zen Studios. Propuštění se dotklo také Cryptic Studios nebo Aspyru.

Pod Embracer spadá mimo jiné brněnský tým Ashborne Games, pražský tým Warhorse Studios a nenápadný podpůrný tým sídlící v Olomouci. Na Slovensku je to pak studio Nine Rocks Games.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru