Hades II, Supegiant Games, Hráči přijali Hades II s otevřenou náručí

Hráči přijali Hades II s otevřenou náručí

Hru si v jednu chvíli spustilo dvakrát tolik lidí než kdy první díl. Hodnocení je téměř absolutní

Zdroj: Supergiant Games
7. 5. 2024
Název: Hades II Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Jak jsme vás informovali ráno, v průběhu noci z pondělí na úterý došlo na vydání druhého dílu roguelike RPG Hades v programu předběžného přístupu. S přihlédnutím k tomu, jak monstrózním úspěchem se stala původní hra z roku 2020, dalo se očekávat, že o druhý díl bude enormní zájem, a skutečně, hráči vývojáře rozhodně nezklamali. V prvním dni od svého uvedení se totiž jenom na Steamu (hra vyšla také na Epic Games Storu) sešlo ve hře více než dvojnásobek lidí, který kdy hrál souběžně první hru. Na data se můžete podívat například prostřednictvím SteamDB a zjistit, že zatímco rekord prvního dílu v počtu souběžně hrajících lidí činí 37 749, druhý díl v době psaní této zprávy hraje jen na Steamu 86 331 hráčů.

Zdroj: SteamDB

Dá se přirozeně očekávat, že číslo v průběhu úterý či dalších dní ještě povyroste, nesmíme však zapomínat také na zmiňovaný Epic Games Store, kde může být zájem samozřejmě také značný. Prozatím se navíc nepočítá s vydáním předběžného přístupu na konzolích, k čemuž by ale mělo dojít po skončení fáze early accessu. V něm, jak jsme vás informovali ráno, by měl Hades II setrvat minimálně do konce letošního roku, už nyní má ale více obsahu než první díl, byť některé části ještě nejsou dokončeny.

Hráčům to ale pranic nevadí a své nadšení dávají najevo hodnoceními na Steamu. Tam už hra posbírala více než 6700 recenzí, a pravděpodobně vás nepřekvapí, že drtivá většina z nich – konkrétně 97 procent – je pozitivní. Slovně je tak nejnovější počin od Supergiant Games ohodnocen jako „extrémně kladný“. Kromě očekávaných věcí, jako je plynulost hry, její obtížnost a jednoduše návrat do podobných kulis a roviny příběhu jako v případě první hry, pak hráči zmiňují i možnost pohladit psa, což je pro spoustu hráčů – samozřejmě ve vtipu – jasným důvodem, proč udělit palec nahoru. Uvidíme tedy, jak se bude situace kolem hry, ale spíše hra samotná vyvíjet, vývojáři slibují doplňovat příběh, přidávat víc vedlejších postav a prohlubovat vztah s těmi, které jste už na své pouti potkali.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru