Redfall, Xbox Game Studios, Redfall se měl dočkat velkého updatu

Redfall se měl dočkat velkého updatu

Pracovat se na něm mělo až do zrušení studia. Dva noví hrdinové měli dorazit na Halloween

Zdroj: Microsoft
8. 5. 2024
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Včerejší zprávy o zavření studií Arkane Austin, Tango Gameworks, Roundhouse Studios a Alpha Dog Games jsou podle očekáván jen začátkem přílivu mnoha dalších informací ze zákulisí těchto týmů, případně vyjádření dotčených lidí. Na to druhé již došlo bezprostředně poté, kdy o situaci informoval novinář Jason Schreier spolu s redaktory IGN – jako první se ozval ředitel Arkane Lyon Dinga Bakaba a nebral si vůči lidem z Microsoftu žádné servítky. Krátce poté se už nicméně začala řešit první z her, která na zavření studií doplatí, a jmenovitě jde o Redfall od Arkane Austin. Nelze samozřejmě přehlídnout skutečnost, že hra ani rok po svém uvedení nenabídla hráčům veškerý slíbený obsah nebo že ji hráči přestali v podstatě hrát, podle IGN však může být současný stav hry skutečně jen odrazem vyústění celé situace, kdy vývojáři neměli dostat prostor hru adekvátním způsobem vylepšit. Jinak řečeno, IGN s odvoláním na své zdroje obeznámené s děním v Arkane tvrdí, že v přípravě byl velký update spolu s minimálně jedním rozšířením ve formě DLC.

Pokud jste dění kolem upírské akce poslední dobou nesledovali, můžete se odrazit od našeho článku ze začátku května. Shrnuli jsme v něm, že například majitelé dražší edice Bite Back stále nemají k dispozici novou dvojici slíbených hratelných hrdinů a připomněli jsme rovněž, že hra od ledna letošního roku neobdržela žádný významnější update. Na první pohled se tak mohlo zdát, že vývojáři hru postupně opustili, zvlášť, když nikdo nepřicházel s jasnou odpovědí, jak to s obsahem pro majitele dražší edice vlastně bude. Tu přinesl až interní e-mail šéfa Xbox Game Studios Matta Bootyho, kterým v průběhu úterý informoval zaměstnance dotčených studií o propouštění. Booty uvedl, že s novými hrdiny se už nepočítá, ale že majitelé edice Bite Back budou adekvátním způsobem odškodněni. Než ovšem Microsoft přijde s konkrétním vysvětlením, jak to s oním odškodněním myslí, přichází ke slovu zmínění redaktoři IGN a jejich zdroje z Arkane, které tvrdí, že k žádnému opuštění hry ze strany jejích autorů rozhodně nedošlo.

Podle IGN měl Redfall aktivní rozvrh oprav, na kterých se ve studiu aktivně pracovalo až do chvíle, než Microsoft Arkane Austin zavřel. Pracovalo se na DLC a updatech, které už navíc měly co nevidět do hry konečně dorazit. IGN rovněž zjistilo, že slíbená dvojice hrdinů měla být k dispozici v období svátku Halloween, což by ale bez ohledu na situaci už zřejmě reputaci hry nijak výrazně neposílilo. Bohužel už ale magazín nedokázal zjistit, jak se to má s případným offline patchem, který by zaručil, že Redfall zůstane hratelný i poté, kdy se odmlčí servery. Jak si patrně pamatujete, právě nutnost být při hraní Redfallu neustále online, byla ostře kritizována ještě před vydáním a ve světle dalších událostí z uplynulých týdnů a měsíců se téma „zachování her“ řeší čím dál tím častěji. Pozitivní je, že si to ještě před vydáním Redfallu game director Harvey Smith uvědomoval a naznačil, že vývojáři budou přemýšlet nad tím, jak offline verzi své hry nabídnout, to bylo ovšem před více než rokem a od té doby se k tématu Arkane nevyjádřil. Čili, i když momentálně servery Redfall běží – mimochodem, na Steamu aktuálně pro 20 hráčů – nemusí to trvat věčně a s tím i vlastní funkčnost hry…

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru