Redfall, Xbox Game Studios, Redfall ani rok po vydání stále nedodal slíbený obsah

Redfall ani rok po vydání stále nedodal slíbený obsah

Majitelé edice za 100 dolarů nadále čekají na dodatečné hrdiny. Výročí hry proběhlo v tichosti

Zdroj: Bethesda
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Před rokem vyšel Redfall – upíří kooperativní střílečka od austinské pobočky Arkane Studios, která slibovala otevřený svět se spoustou možností. Proč jsem se na úvod pustila do rychlého představení, když je hra dávno venku, a tudíž máme jasnou představu, čím vlastně je? Povedlo se mi na ni totiž dočista zapomenout, přičemž nebudu jediná. O titul rychle přestali jevit zájem i hráči, ačkoli se nachází v Game Passu, ale zájem o něj dokonce nejeví ani samotní vývojáři. Výsledkem toho je, že ani rok po vydání se majitelé edice Bite Back za 100 dolarů nedočkali slibovaného obsahu.

Redfall vyšel na PC a Xbox Series 2. května 2023 a dalo by se říct, že mu hráči příliš nevěřili už před vydáním. A vlastně ani vývojáři, kteří se později svěřili s tím, že doufali ve zrušení celého projektu. Phil Spencer byl ze hry rovněž zklamán, přičemž neúspěch byl připisován i oznámení, že hra poběží na konzolích pouze ve 30 fps. Režim s 60 fps byl slibován dodatečně, což se nakonec přece jen stalo v rámci velkého updatu, ovšem až v říjnu, kdy už hra mnoho lidí nezajímala.

Zdroj: Arkane Studios

Nicméně zcela oprávněně stále zajímá ty hráče, kterým bylo slibováno mnohem více – nad rámec ambic a snah hry jako takové, což dle recenzí a ohlasů též nesplnila – nákupem již zmíněné dražší edice. Ta je mimochodem stále k dispozici k zakoupení či upgradu na Steamu i Microsoft Store a konkrétně nabízí Redfall Hero Pass se dvěma budoucími hrdiny, skin multi-zbraně Laser Beam, doplněk zbraně Tactical Knife a balíček retro kostýmů. Na ony budoucí hrdiny ovšem hráči stále čekají a v tuto chvíli lze jen těžko říct, zda se nakonec vůbec dočkají.

Společně s velkým updatem číslo 3, který vyšel 16. listopadu 2023, vývojáři psali, že pokračují v pracích na The Hero Pass a že se těší, až budou moci letos sdílet víc o nových hrdinech a dalších aktualizacích. To bylo před půl rokem a od té doby nenalezneme na oficiálním webu hry žádnou další novinku, žádné další plány. Někteří hráči doufali, že by mohli vývojáři přijít s další velkou aktualizací právě během prvního výročí hry, tak se ovšem nestalo, ani k žádnému lákání či oznámení nedošlo. I sociální sítě jsou delší dobu potichu, přičemž rovněž nijak neoslavily výročí, i když je pravdou, že není zrovna moc co slavit. Kupříkladu poslední příspěvek na Twitteru je ze 2. dubna 2024, nejde však o nic důležitého. Poslední informace o hotfixech hry byly retweetovány v lednu.

Mezi hráči na oficiálním Discordu hry pořád přece jen zůstává špetka naděje, většina už však nad Redfallem zlomila hůl a hře ani vývojářům už nevěří. Někteří jsou ochotni vzít hru na milost a vrátit se k ní, shodují se však, že vývojáři musí ukázat něco konkrétního a zkrátka cokoli, kvůli čemu by to stálo za to. Ovšem vzhledem k tomu ohlušujícímu tichu ze strany Arkane Studios i Bethesdy se nad tím vším i nadále vznáší otazník.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru