Redfall, Xbox Game Studios, Phil Spencer vyjádřil obrovské zklamání z Redfallu

Phil Spencer vyjádřil obrovské zklamání z Redfallu

Poslední ranou bylo oznámení, že hra nevyjde s režimem 60 fps, řekl otevřeně šéf Xboxu

Zdroj: Bethesda
4. 5. 2023
Název: Redfall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 2. 5. 2023

Vývojáři ze studia Arkane neprožívají v posledních dnech zrovna veselé chvíle. Dáme-li stranou fakt, že hra Redfall je spolu s několika přešlapy v komunikaci výsledkem jejich vlastní práce, přijetí hry bylo až na výjimky velmi negativní a autoři čelí zdrcujícím verdiktům v recenzích i komentářích hráčů. Podobně jako v případě mnoha jiných titulů předtím a nepochybně i poté, mají vývojáři šanci odstranit ty nejkřiklavější nedostatky a dostat hru na lepší úroveň, šanci zaujmout ale má každý produkt většinou jen jednu a začíná být zjevné, že hráči velmi rychle ztratili zájem. Bylo proto jen otázkou času, než se k neutěšenému stavu vyjádří někdo z vedení studia, Bethesdy nebo přímo Microsoftu, a jako první probořil hradbu mlčení samotný Phil Spencer. V rozhovoru pro magazín Kinda Funny Games otevřeně přiznal, že je výsledkem velmi zklamaný a část viny bere na sebe.

„Není pro mě nic těžšího než zklamat komunitu Xboxu a sledovat, jak ztrácí důvěru a je zklamaná. Já jsem taky zklamaný, jsem na sebe naštvaný,“ řekl Spencer na dotaz, jak vnímá situaci kolem Redfallu. Podle očekávání přiznal, že reakce hráčů a médií nebyly takové, jaké chtěli, připustil však, že to nebyla jen samotná hra, ale právě i v úvodu zmiňovaná komunikace, která mohla ovlivnit očekávání a následně i přijetí hry. „Vzpomínám si na oznámení ohledně 60 fps, že nebudeme mít 60 fps od prvního dne. To byla taková naše zcela opodstatněná rána do brady. Už několik týdnů předem,“ vzpomněl na velmi zvláštní vzkaz vývojářů.

Už tehdy bylo hráčům divné, proč exkluzivní titul pro Xbox nezvládne 60 fps alespoň v režimu výkonu na konzoli, která je hardwarově velmi solidně vybavená, a poukazovali také na špatný obraz Arkane i Redfallu v neúprosné konkurenci ostatních titulů. Byl to okamžik pro Phila Spencera, aby rozpoznal blížící se katastrofu a zavelel k dalšímu odkladu? Z dnešního pohledu se to zdá jako jasné východisko, ale z důvodů, které lodivod Xboxu dále nekomentoval, se studio, vydavatel ani Microsoft nerozhodl tuhle brzdu aplikovat. Namísto toho dorazí režim výkonu až někdy po vydání hry, což jasně deklaruje, že vývojáři neměli čas na pořádnou optimalizaci, což se ostatně projevuje ve hře tak jako tak.

Vzpomínám si na oznámení ohledně 60 fps, že nebudeme mít 60 fps od prvního dne. To byla taková naše zcela opodstatněná rána do brady.

Spencer pak už v souladu s tím, co bychom mohli na diplomatické úrovni očekávat, dodal jen to, že se snaží na celou záležitost hledět jako na věc, díky které může být Microsoft se svými studii silnější. „Co se můžeme naučit? Co můžeme zlepšit,“ pokládá řečnické otázky Spencer a je cítit, že nějaké změny na pozadí mohou skutečně projít. Sám ředitel herní divize Microsoftu říká, že dohlédne na kvalitativní a exekutivní stránku věci, vyvrátil však, že by chtěl vývojářským týmům jakkoliv mluvit do kreativní složky a ovlivňovat je v tom, na čem pracují. „Na hře budeme i nadále pracovat,“ uvedl pak na závěr a potvrdil, že tým přirozeně není hluchý ke zpětné vazbě a bude z ní vycházet. Tedy včetně, doufejme, urychleného uvedení režimu 60 fps a vyřešení největších chyb.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru