CD Projekt propustí 9 % svých zaměstnanců

CD Projekt propustí 9 % svých zaměstnanců

Pro některé nebude uplatnění. Cílem nové strategie jsou kvalitní hry včas a bez crunche

Zdroj: CDPR
27. 7. 2023

Ani polská společnost CD Projekt se nevyhnula a nevyhne dalšímu snižování stavů a propouštění zaměstnanců. Ve zprávě o „organizační aktualizaci“ to v blogovém příspěvku uvedl generální ředitel Adam Kiciński, podle něhož mají v současnosti přebytek zaměstnanců. Navzdory tomu, že má CD Projekt velké plány a chystá řadu projektů, ať už samo interní studio, či s externími studii a spolupracovníky, postupný proces transformace společně s novou strategií přinesl výsledky, které povedou k propuštění zhruba 9 % zaměstnanců.

Změny uvnitř společnosti a studia mají být dle Kicińského klíčové pro vytváření kvalitních her, které dorazí včas, ale zároveň bez dříve velmi kritizovaných přesčasů. Připomeňme, že CD Projekt momentálně pracuje na projektech s označením Polaris, což je nová zaklínačská sága, dále na projektu Orion, který je pokračováním Cyberpunku, nelze nezmínit ani nadcházející DLC Phantom Liberty pro první díl a také zbrusu novou značku a začátek nové série, již zatím známe jen pod označením Hadar. „Abychom splnili svá vysoká očekávání a ambice vytvářet nejlepší RPG, chceme mít nejen ty nejlepší lidi, ale také správné týmy. Tím máme na mysli týmy sestavené podle potřeb našich projektů; týmy, které jsou agilnější a efektivnější,“ napsal Kiciński s tím, že musí být při uplatňování tohoto přístupu důslední, aby mohl CD Projekt nadále růst. Uvedl také, že mají ve svých řadách spoustu talentovaných a schopných lidí, pro něž ovšem nebudou mít v příštím roce uplatnění.

„Chceme mít nejen ty nejlepší lidi, ale také správné týmy.“

Na základě posouzení jednotlivých týmů a projektů s ohledem na strategii se propuštění dotkne přibližně sta zaměstnanců. Společnost chce být v tomto směru plně transparentní, a proto se rozhodla tyto informace sdílet už nyní, ačkoli se s většinou dotčených rozloučí až v prvním čtvrtletí roku 2024. Společnost si též chce být jista, že bude mít každý dostatek času a příležitostí se přizpůsobit změně a zajistit se i nad rámec slíbeného odustpného. Na závěr Kiciński poděkoval všem zaměstnancům a dodal, že i když se jejich profesní cesty v některých případech rozcházejí, dříve vybudované vztahy mohou zůstat nadále pevné. Zároveň to není první propouštění, k němuž v souvislosti s CD Projektem došlo – studio The Molasses Flood, které pracuje na projektu Sirius, přišlo v květnu o 29 vývojářů, ačkoli samotný vývoj byl zachráněn, o podobný počet lidí pak přišel i tým pracující na spin-offu Gwentu.

CD Projekt je pak jen jednou z mála společností, jež se musela uchýlit k podobným krokům. Mnohdy navíc nejde o obří společnosti, ale i malá studia a nezávislé týmy. Jedním takovým případem je Scavengers Studio stojící za hrou Season: A Letter To The Future. Ta vyšla v lednu letošního roku na PC a PlayStation 4 a 5, přičemž se může chlubit pozitivními ohlasy, jež chválí zpracování, vizuální stránku nebo celkovou emotivnost příběhu. Finanční výsledky ovšem nedopadly dle očekávání, a tak došlo k propouštění. To se jenom během letoška dále dotklo i společností jako Google, Unity či Meta, ale také Electronic Arts, Riot Games a Microsoftu, kde se dotklo dokonce 10 tisíc lidí.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru