Zaklínač (Projekt Sirius), CD Projekt, Spin-off Zaklínače přišel přibližně o 30 vývojářů

Spin-off Zaklínače přišel přibližně o 30 vývojářů

Projekt Sirius od Molasses Flood byl zachráněn, neobejde se to ale bez personálních změn

Zdroj: ilustrační foto, Epic Games
16. 5. 2023
Název: Zaklínač (Projekt Sirius) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Že společnost CD Projekt pracuje na celé řadě her vycházejících ze světa Zaklínače, je díky oficiálním zprávám přímo od vývojářů známá věc. Bohužel ne všechny projekty se v jednotlivých studiích rodí či rodily podle plánu, což v poslední době demonstroval především projekt s pracovním označením Sirius. Pracují na něm lidé ze studia The Molasses Flood, kteří ovšem během příprav stylizované akce kombinující singleplayerovou i multiplayerovou složkou sešli z cesty a nad vývojem se museli znovu zamyslet. Mluvilo se o restartu či změně vize, kterou se nedávno podařilo najít a podle posledních zpráv už projekt opět vzniká. Jako dovětek ale přichází zprávy o restrukturalizaci a nepopulárním propouštění, které se dotklo právě zmíněného týmu The Molasses Flood, které tak přišlo o téměř 30 zaměstnanců.

„Protože se změnil samotný projekt, obměnilo se i složení týmu, které na něm pracuje, zejména tedy na straně The Molasses Flood,“ sdělil magazínům Kotaku či VGC mluvčí CD Projektu. O práci přišlo 21 lidí pracujících v americké centrále a osm spolupracovníků, kteří sloužili coby komunikační spojka se zbylými týmy přímo v Polsku. Nic dalšího společnost k propouštění nesdělila, tedy ani konkrétní jména lidí, kteří si budou muset najít jiné angažmá, případně se připojit k jinému projektu, pokud jim to struktura a možnosti CD Projektu umožní. Přesto jsme se ale skrze osobní účty na sociálních sítích mohli dozvědět, že mezi lidmi, kteří už na projektu Sirius nepracují, je i bývalý technický příběhový designér Robert Bailey. Už 12. května informoval, že byl z The Molasses Flood propuštěn a že si rozhodně tentokrát neužívá změnu osobních informací v hlavičce svého účtu na Twitteru.

Na druhou stranu, Bailey hned v odpovědi na svůj tweet dostal nabídku, připojit se k týmu Coalition, který hledá člověka na stejnou pozici a zdá se, že byl vývojář potěšen a projevil svůj zájem. Další jména ale známa nejsou, takže nezbývá než popřát, aby propuštění vývojáři našli uplatnění, a aby byly změny celého projektu skutečně k lepšímu. Alespoň prozatím se totiž zdálo, že projekt Sirius bude skutečně jinou hrou, než jakou byste dosud v souvislosti se Zaklínačem od CD Projektu očekávali, což ale ve výsledku samozřejmě nemusí být na škodu. Ještě před restartem se mluvilo o snaze oslovit širší publikum a nabídnout jim akční záležitost, v níž by hlavní roli sehrála kooperace. Je ale otázkou, kolik z původních plánů přežilo a jaký ve finále Sirius bude. Datum možného uvedení nebo alespoň bližšího představení hry neznáme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru