Microsoft propustí 10 000 lidí, dotkne se to i Xboxu

Microsoft propustí 10 000 lidí, dotkne se to i Xboxu

Důvodem má být ekonomická recese. O místo přijdou lidé ve 343 Industries nebo Bethesdě

Zdroj: Microsoft
19. 1. 2023

Už v průběhu uplynulého úterý se začaly objevovat zprávy, že se v Microsoftu schyluje k velkému propouštění. Číslo, se kterým přišel portál Sky News, mluvilo až o 11 000 zaměstnancích, což na první pohled působí hrozivě, ale je nutné druhým dechem dodat, že pro Microsoft pracuje po celém světě přibližně 220 000 lidí. Bez ohledu na to se jedná o přibližně 5 procent všech zaměstnanců, což měla být podle prvních zdrojů reakce na zhoršující se ekonomickou situaci ve světě a z ní vycházející snížený zájem potenciálních zákazníků o útraty. Nakonec bylo potvrzeno, že Microsoft propustí 10 000 lidí, a to do konce třetího čtvrtletí fiskálního roku, konkrétně do 31. března 2023.

Pokud bychom měli zprávu vztáhnout na herní segment, první zprávy v tomto ohledu nebyly příliš konkrétní. V následných vyjádřeních pro velké herní portály ale bylo odhaleno, že se propouštění dotkne i několika studií Microsoftu, jmenovitě The Coalition, 343 Industries a Bethesda. Podle agentury Bloomberg a novináře Jasona Schreiera mají být mezi propuštěnými i někteří z vysoce postavených vývojářů a veteránů, pracujících pro zmíněná studia více než deset let. Bloomberg rovněž přišel s informací z interního e-mailu zaměstnancům studia 343 Industries, ve kterém ředitel Pierre Hintze vysvětluje nutnou restrukturalizaci některých složek týmu a zrušení konkrétních pozic. A i když se má studio dále zabývat podporou Halo Infinite – posledního titulu, které mají lidé z 343 Industries na svědomí – s týmem se musí rozloučit například creative director hry Joe Staten.

Jason Schreier následně na Twitteru rozvedl, že ačkoliv Microsoft údajně nebude blíže specifikovat, kterých týmů se propouštění dotklo, 343 Industries má být ovlivněno velmi silně. Jistou souvislost vidí renomovaný novinář v dlouho trvající stopce na přijímání nových zaměstnanců, resp. rozvázání smluv s externími dodavateli. Kriticky pak poukazuje na to, že masivní propouštění se odehrává v době, kdy Microsoft usiluje o akvizici Activisionu za rekordní částku sahající až k 70 miliardám dolarů a připomíná také, že na základě veřejně dostupných dokumentů získal CEO společnosti Satya Nadella za minulý rok na výplatách téměř 55 milionů dolarů.

Co se týče Bethesdy a The Coalition, bližší informace nemáme, je tudíž předčasné mluvit o tom, jak se propouštění dotkne vyvíjených titulů. Bethesda je navíc velmi široký pojem, protože uvnitř studia existuje hned několik týmů a ne všichni musí zákonitě v tuto chvíli pracovat například na Starfieldu. The Coalition pak s největší pravděpodobností stojí za novým, dosud neoznámeným projektem vycházejícím ze značky Gears of War, vše ale dosud stojí jen na spekulacích a několika dřívějších prezentacích v Unreal Enginu 5, za kterými zmíněné studio stojí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru