Autoři Gears ukázali nové demo na Unreal Enginu 5

Studio The Coalition opěvuje novou technologii. Podílelo se také na The Matrix Awakens

Zdroj: The Coalition
6. 4. 2022

V rámci včerejší prezentace Unreal Enginu 5 došlo také na kanadské studio The Coalition, které primárně vyvíjí sérii Gears. Tým se pochlubil novou verzí rozšířeného technologického dema, které demonstruje možnosti enginu. Ukázka se jmenuje The Cavern a předvádí, jak mohou být assety ve filmové kvalitě s desítkami milionů polygonů renderované v reálném čase. Výsledkem jsou mnohem detailnější postavy i scény.

Nejprve stručná rekapitulace

Nešlo nicméně o úplnou premiéru, jak se někde mylně uvádí. Poprvé jsme psali, že The Coalition přechází na Unreal Engine 5 už loni v květnu. Vývojáři to tehdy oznámili v příspěvku na oficiálním webu Gears 5 s tím, že už se plně soustředí na next-gen vývoj a použijí UE5 pro několik svých her. Více podrobností najdete v tehdejším článku.

Znovu jsme se pak k tématu The Coalition + Unreal Engine 5 vrátili loni v červenci, kdy jsme měli právě vůbec poprvé možnost spatřit demo nové technologie na Xboxu Series X. Studio The Coalition tehdy předvedlo na akci Game Developers Conference prezentaci vytvořenou v Unreal Enginu 5. Demo nazvané Alpha Point se pak dostalo také na veřejnost a část jeho obsahu se objevuje i v novém videu. Vývojáři už tehdy upozornili, že scény nezachycují konkrétní hru. Nicméně úplně vyloučené to také také není. Nebylo by to poprvé, kdy se z techdema vyklubala později představená skutečná hra.

Nové video ale kromě starších záběrů poskytuje také dosud neviděný pohled na test otevřeného světa v podání UE5, ačkoli opět nechybí upozornění, že záběry nereprezentují žádnou konkrétní hru. Pak vidíme, jak by mohla vypadat cut scéna s postavou, která rozhodně nezapře rukopis autorů Gears. Výsledek vypadá skutečně obdivuhodně.

O další detaily se posléze podělila technická ředitelka studia Kate Rayner v rozhovoru pro Xbox Wire. Magazín současně připomíná, že Microsoft právě oslavuje 20 let Unreal Enginu na Xboxu a zmiňuje vydání her Unreal Championship a Splinter Cell v roce 2002. Kate Rayner prozradila, že využívají novou obličejovou náhlavní sadu na snímání tváře a hereckých výkonů. Tech demo běží na Xboxu Series X, vývojáři se na něm prý naučili spoustu věcí a dává nám představu, kam se v blízké budoucnosti posune grafika skutečných her.

Studio zatím bohužel není připravené mluvit o své další hře

Kate Rayner říká, že se k UE5 dostali velmi brzo a rychle rozpoznali jeho potenciál. Výsledkem budou podle ní větší, hezčí a interaktivnější prostředí. Nicméně zatím bohužel studio není připravené mluvit o své další hře. The Coalition jsou nicméně nadšení z technologií Lumen a Nanite, které jim otevřely nové dveře, naznačuje Kate Rayner. Jejich výhody můžeme podle ní posoudit už nyní z videa, jehož rekvizity se blíží filmové kvalitě.

Technická ředitelka týmu upozorňuje také na vylepšené dynamické nasvícení a prozradila, že získané know how The Coalition sdílí s dalšími týmy napříč Microsoftem. Toto studio je ale zřejmě jakýmsi pionýrem, což dává vzhledem k jeho historii a spojení Gears a Unreal jasný smysl. The Coalition podle Kate Rayner pracují s UE5 už víc než rok, dostali se k němu už před early accessem. Experimentují a zkoušejí spoustu testů. A díky tomu pak poskytli zpětnou vazbu Epicu. Jako AAA studio, které má bohaté zkušenosti s Xboxem a Unreal Enginem, říká Kate Rayner.

Kate Rayner si chválí modulární architekturu enginu, práci s pluginy nebo technologii Temporal Super Resolution (TSR), která umožňuje dosáhnout na rozlišení 4K za cenu výkonu odpovídajícímu FullHD obrazu. Zatím jde podle ní o přehlíženou funkci.

Prozradila, že ji překvapilo, jak hotová technologie byla už na začátku, a jak snadné bylo dostat obsah z UE4 do UE5. Tým rychle přesel na novou technologii a nyní už s ním dělá celé studio. Kate Rayner také uvedla, že demo Alpha Point původně vzniklo v UE4 a pak ho vývojáři přenesli na novou technologii. I to prý bylo velmi snadné. Když next-gen obsah předtím přidávali do UE4, začalo se demo zpomalovat, ale díky UE5 začalo vše fungovat, jak mělo.

Kate Rayner si chválí modulární architekturu enginu, práci s pluginy nebo technologii Temporal Super Resolution (TSR), která umožňuje dosáhnout na rozlišení 4K za cenu výkonu odpovídajícímu FullHD obrazu. Zatím jde podle ní o přehlíženou funkci. Práce s enginem je podle ní snazší, rychleji zkouší nové věci a nápady. The Coalition pomáhali také s demem The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience na Xboxu Series. Ukázalo jim to, kam až se mohou v grafice posunout. Na demu spolupracovali s Epicem a týmem Xboxu, aby výsledek běžel na konzoli co nejlépe.

Kate Rayner zmínila, že jen oko hrdiny má teď stejně detailů a podrobností jako celá postava z předchozí generace her.

The Coalition jsou podle Kate Rayner pyšní, že s Matrixem dostali next-gen zážitek na Series S s ray tracingem a dalšími funkcemi jako na Series X. Spolupráce podle jejích slov vedla k vylepšení i na straně Xboxu. Nejvíc se Kate Rayner těší, že UE5 umožní tvůrcům dělat věci, o kterých dosud jen snili. A to bez kompromisů. Vše se prý usnadní a zrychlí díky novým nástrojům.

The Coalition už dříve prohlásili, že autoři spolupracovali s Epicem na optimalizaci enginu pro Xbox. Jen řasy na nové postavě vytvořené v Unreal Enginu 5 mají stejně detailů jako průměrná postava z Xboxu 360. Teď Kate Rayner zmínila, že jen oko hrdiny má stejně detailů a podrobností jako celá postava z předchozí generace her.

Více podrobností o Unreal Enginu 5 v rukou studia The Coalition najdete na blogu Xboxu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru