Riot propouští 46 lidí ze „strategických“ důvodů

Riot propouští 46 lidí ze „strategických“ důvodů

Vlna propouštění pokračuje. Kvůli změnám uvnitř společnosti zanikly některé pozice

Zdroj: Riot Games
20. 1. 2023

Společnost Riot Games se přidává k dalším společnostem jako jsou Microsoft, Unity a Google, které v poslední době začaly ve velkém propouštět kvůli nadbytečnosti. Ve studiu stojícím za hrami League of Legends nebo Valorant se tato propouštěcí vlna dotýká 46 zaměstnanců. To není ve srovnání s giganty v podobě Googlu a Microsoftu (podle posledních informací jde o 12 tisíc a 10 tisíc zaměstnanců) tak velkým číslem, došlo k nim nicméně kvůli určitým změnách vně společnosti.

S propouštěním jako první přišel novinář Jacob Wolf, podle jehož informací probíhá napříč všemi odděleními od 19. ledna, což posléze potvrdila i společnost Riot Games, ovšem bez bližších podrobností kromě počtu a toho, že šlo „strategické přesuny“. Podle Wolfa se nadbytečnost týkala zaměstnanců z oddělení HR (lidských zdrojů), náboru, podpory i e-sportu a pro kontext doplnil, že v minulosti se Riot k propouštění nijak zvláště neuchyloval, ovšem nyní se propouštění stává všeobecným trendem i v herním odvětví. Zde mají být důvodem právě zmíněné přesuny uvnitř studia, které zapříčinily odstranění některých pozic a tím pádem následný nadbytek lidí.

Chceme zaměstnance Riotu udržet a soustředit je na naše nejvyšší priority. I když to není vždy možné, je to náš hlavní cíl.

Podle mluvčího Riotu jde ovšem v tomto případě o standardní proces, k němuž se společnost uchyluje pravidelně, aby se udržela v chodu. Změna firemní struktury má vést k lepšímu fungování týmu, který se tak může lépe soustředit na hráče a jejich herní zážitky. „Tato rozhodnutí nikdy neděláme lehkovážně a vždy vycházíme z toho, že chceme zaměstnance Riotu udržet a soustředit je na naše nejvyšší priority. I když to není vždy možné, je to náš hlavní cíl,“ uvedl mluvčí společnosti na dotaz magazínu Video Games Chronicle. I když tedy Riot oficiálně neudává jako důvod současnou ekonomickou situaci a recesi, jako tomu bylo zrovna u Microsoftu a ovlivní to i Xbox, v souvislosti s propouštěním v dalších společnostech by však nebyl překvapivým.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru