Zelnick tvrdí, že autoři OlliOlli a Kerbalu neskončili

Zelnick tvrdí, že autoři OlliOlli a Kerbalu neskončili

Ke zvěstem Bloombergu nemá ředitel Take-Two co říct. Úspory prý už společnost učinila

Zdroj: Private Division
17. 5. 2024

Na začátku května přišla agentura Bloomberg s informací, že společnost Take-Two Interactive měla uzavřít studia Roll7 a Intercept Games. V prvním příapdě jde o autory série OlliOlli, v tom druhém o aktuální vývojáře série Kerbal Space Program. Novinář Jason Schreier vycházel z veřejně dostupných dokumentů o rušení pracovních míst v USA, alespoň co se Intercept Games týká, v případě Roll7 se pak Bloomberg opíral o interní dokumenty, do kterých ale mohla agentura nahlédnout. S přihlédnutím k reputaci Jasona Schreiera se dalo mluvit o tom, že je zpráva pravdivá, generální ředitel Take-Two Interactive Strauss Zelnick ji ovšem ve včerejším rozhovoru nepotvrdil.

Na stav v Roll7 a Intercept Games byl Zelnick dotazován během interview pro IGN, jeho odpověď ale byla zcela odmítavá. „Aby bylo jasno, tato studia jsme nezavřeli,“ řekl poměrně jasně Zelnick a snažil se dál vysvětlit, v jaké situaci se Take-Two a jeho nejrůznější části nachází. Vysvětlil, že když společnost uvažuje nad úsporami, snaží se činit zásahy tak, aby „dávaly smysl“ vzhledem k tomu, na čem studia pracují a potvrdil, že Take-Two je v těchto krocích velmi uvážlivou firmou.

„Jsme uprostřed programu snižování nákladů, který jsme již uzavřeli a nyní plně zavádíme. Oznámili jsme, že ušetříme 165 milionů dolarů na stávajících a budoucích výdajích, ale nic jsme nezavřeli,“ dodal pak Zelnick. Na žádost, aby své vyjádření upřesnil, už ale Zelnick nedopověděl a zaměstnanec PR oddělení pouze dodal, že už nemají nic dalšího, co by k situaci řekli. Jason Schreier si ale rozhovoru všimnul a rychle na něj reagoval zveřejněním části interních dokumentů, k nimž se začátkem měsíce dostal a postavil na nich svou zprávu.

„Pojďme si zahrát hru – kde je pravda? Vlevo je komentář generálního ředitele Take-Two Strausse Zelnicka pro IGN. Vpravo je část dokumentu, který byla zaslán zaměstnancům Roll7, […] sdílen se svolením našeho zdroje,“ napsal Schreier na Twitteru. Ve vzakzu pro zaměstnance Roll7 se pak uvádí, že kvůli nepříznivému stavu herního odvětví a nutnosti snížit rozpočet na vývoj některých prototypů, není postavení menších nezávislých studií tak dobré. Tlak na výdělek celé společnosti pak proto měl vést k tomu, že Take-Two přistoupí k „uzavření studia Roll7“. Otázkou tedy je, zda na uzavření studia skutečně došlo, nebo zda Zelnick pouze neslovíčkaří a uzavření se teprve chystá. Alternativně je samozřejmě na stole možnost snížení stavu zaměstnanců nebo jiné podobné redukce, minimálně Jason Schreier je ale přesvědčen, že Zelnick neříká vše.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru