Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Konami, Zpěvačka popřela, že se podílí na remaku Metal Gear Solid 3

Zpěvačka popírá, že se podílí na remaku Metal Gear Solid 3

Titulní píseň nenahrává pro hru, jen pro zábavu. Doufajícím fanouškům se omluvila za hype

Zdroj: Konami
17. 4. 2023

O víkendu se objevil další z mnohých náznaků, že vzniká remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater, o němž už nějakou dobu slýcháme. Avšak neoficiální cestou. Zpěvačka a herečka Donna Burke, která se svým hlasem už do série Metal Gear Solid několikrát zapojila prostřednictvím zpěvu a dabingu, na svém Twitteru zveřejnila několik fotografií, jež působily jako lákání na spekulovaný remake. Po jejich nečekaném rozšíření se však rozhodla tyto naděje doufajícím fanouškům a hráčům pokazit krutou pravdou a vše uvést na pravou míru.

Burke se v nahrávacím studiu vyfotila s deskami, které kromě nápadné stylizace s páskou přes oko odkazující ke Snakeovi i přímo hlásaly text Snake Eater. To samo o sobě působilo poměrně jasně a nebylo potřeba hlubšího rozboru či hledání vodítek, i když samozřejmě nešlo automaticky předpokládat, že právě pracuje na něčem k remaku. Zajímavější pak byl detail další fotky ze studia, z níž někteří vyčetli text začínající „What a thrill…“, tedy slova titulní skladby původní hry. Vzhledem k tomu, že se Burke sama podílela na několika písních pro pozdější díly série, nebylo by příliš překvapivé, kdyby byla vybrána pro přezpívání písně. Pravdou nicméně je, že píseň ve studiu skutečně nahrává, ale jen pro své vlastní účely, nikoli pro žádnou hru.

„Včera JSEM nahrávala Snake Eater. Není to pro remake. Nemá to nic společného s MGS3. Je to pro zábavu,“ napsala a označila skladatele a hudebníka Masona Liebermana, s nímž ten den nahrávala. Na závěr s přáním hezkého víkendu dodala: „Omlouvám se, že jsem vás vyhajpovala.“ I sám Lieberman v jednom ze svých tweetů uváděl na pravou míru, že nepracují na ničem k remaku Metal Gear Solid 3 a za sebe ještě doplnil, že to nemá co dělat ani s Tencentem, pro který pracuje on. Později si ještě posteskl nad hromadou zpráv, která mu přišla, a do své přezdívky rovnou zakomponoval „není to MGS3“. Ale výsledek má znít skvěle. Není překvapivé, že se pod oběma tweety po jejich rozšíření objevují rozmrzelé reakce hráčů, kteří doufali v další střípek nadějí, jež by dávaly za pravdu remaku. V tomto případě se tedy nakonec další náznak nekoná, ač by to zapadalo do předchozích spekulací, bohužel.

Stále však platí, že mnozí přesto oficiálně neohlášený remake nadále vyhlíží, a to včetně dabéra Quintona Flynna, jenž v lednu lákal na více informací v dohledné době. Už ta dohledná doba nastala? Kromě toho je vhodné připomenout, že byly druhý a třetí díl v listopadu 2021 staženy z digitální distribuce kvůli vypršení licencí, přičemž Konami mělo pracovat na jejich obnovení. Tak se ovšem doteď nestalo. Není tedy divu, že je podle hráčů nejvyšší čas, aby se Solid Snake vrátil. Otázkou zůstává jak…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru