Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Konami, Přichází další náznak remaku Metal Gear Solid 3

Přichází další náznak remaku Metal Gear Solid 3

Zpěvačka se chlubí fotkami ze studia. Bližší pohled prozrazuje nahrávání titulní písně

Zdroj: Konami, Donna Burke / koláž, Vortex
15. 4. 2023

O remaku Metal Gear Solid 3: Snake Eater z roku 2004 se spekuluje už pěkných pár let. Navzdory opakovaným náznakům jsme se ovšem stále nedočkali potvrzení ani oznámení. V roce 2021 se objevilo hned několik stop, které naznačovaly velkolepý návrat Metal Gearu, Castlevanie i Silent Hillu. Poslední zmíněná série se už skutečně probudila zpět k životu a čeká nás v nadcházejících letech hned několik slibovaných titulů, ovšem i o Snakeovi se znovu mluvilo poměrně nedávno. A teď přichází další střípek, i když stále neoficiální.

Aktualizace 17. 4. 2023: Donna Burke popřela, že by se podílela na remaku Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Jejímu dodatečnému vyjádření jsme se věnovali v dalším článku.

Pokračuje původní text: V lednu letošního roku herec Quinton Flynn, který daboval postavu Raidena v Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 4 a Metal Gear Rising: Revengeance, naznačoval jakési oznámení v dohledných týdnech. Konkrétnější ovšem nebyl, což vedlo k dalším spekulacím ze strany hráčů, jež jsou s každým dalším náznakem silnější. Ten aktuální má na svědomí dabérka a zpěvačka Donna Burke, která je se sérií rovněž spjata. Poprvé se svým zpěvem podílela na skladbě Heavens Divide v Metal Gear Solid: Peace Walker z roku 2010 a nahrála píseň Sins of the Father pro Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z roku 2015. Kromě toho propůjčila svůj hlas zařízení iDroid, které se objevilo ve Phantom Pain a Ground Zeroes. Právě Donna Burke v těchto dnech cosi nahrávala a podělila se o to se svými fanoušky.

V podstatě by se dalo říct, že byla Burke velice sdílná až konkrétní. Na Twitteru sdílela fotku s popiskem, že probíhá nahrávání, zatímco drží jakési desky. Na těch je vyobrazena kočka s velice nápadnou páskou přes oko a především pak nápisem Snake Eater. To rozhodně nepůsobí jako náhoda, ale pochybnosti by byly samozřejmě namístě. Toto však nebyl jediný příspěvek, který Burke sdílela, přičemž další z nich přináší ještě zajímavější zjištění. Po přiblížení jedné z fotek si lze povšimnout textu písně Snake Eater od skladatele Norihiko Hibina, která je ústřední písní celé hry. Donna Burke už má s touto písní zkušenosti a zpívala ji i na koncertech, zatímco původně ji pro hru nazpívala Cynthia Harrell. Vzniká tedy tím pádem nová verze určená pro remake?

Vodítka a náznaky se kupí, ale oznámení stále nikde. Vzhledem k tomu, že mohla Burke jen tak sdílet tyto příspěvky, je možné, že se k oznámení schyluje a ona na něj láká. Samozřejmě za předpokladu, že se skutečně jedná o remake a ne o jiný projekt, což nelze vyloučit. Píseň může být koneckonců nahrávaná pro jiné účely, těžko říct. Řada fanoušků si je ovšem už jistá, že je oznámení skutečně na spadnutí, zvláště když přihlédneme k již zmíněnému naznačování ze strany Quinton Flynna. V tuto chvíli ovšem stále o Metal Gear Solid 3: Snake Eater mluvíme pouze v rámci spekulací.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru